7 tonowe busy w Bydgoszczy…

Aż 7 ton ważył zatrzymany przez bydgoskich inspektorów transportu drogowego samochód ciężarowy z ładunkiem, którego dopuszczalna masa całkowita wynosiła 3 490 kg. Ponadto ważenie wykazało, że masa pustego pojazdu wynosi 3 670kg i znacząco przekracza tę wskazaną w dowodzie rejestracyjnym – 2 850kg.

W środę, 16 sierpnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, patrolując ulice tego miasta, zwrócili uwagę na samochód ciężarowy, którym przewożono trzy duże pojemniki. W związku z tym, że pojazd zarejestrowany był do 3,5 tony, został skierowany na punkt wagowy. Pomiar masy wykazał, że samochód wraz z ładunkiem ważył 7t. Tymczasem jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 3 490 kg.

W czasie, gdy inspektor sporządzał dokumentację z kontroli, właściciel pojazdu zorganizował przeładowanie całości ładunku na inny, odpowiedni do takiej masy środek transportu. Po rozładunku kontrolowany pojazd został zważony ponownie. Ważenie wykazało, że masa pustego pojazdu wynosi 3 670 kg i znacząco przekracza tę wskazaną w dowodzie rejestracyjnym, którą określono na 2 850 kg.

Pojazd został wycofany z ruchu drogowego z powodu stwierdzonej niezgodności mas oraz wyciekiem oleju napędowego ze zbiornika paliwa, a kierujący ukarany mandatami.

Pełen komunikat ITD: ITD

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.