A4 – wracają korki

Tak się złożyło, że w tym roku wakacje, aż do 4 września miały nie tylko dzieciaki, ale i ekipy grzebiące na A4. Niestety od najbliższego poniedziałku wracają drogowcy i będziemy mieli znów atrakcje.

Jak już informuje na tablicach zawieszonych nad jezdnią 4.06.2017 kontuynuowany  będzie remont północnej jezdni (od Opola do Wrocławia), na odcinku prawie 16 km! roboty będę na odcinku od węzła Brzezmierz, aż do bramek Karwiany.

Od poniedziałku 04.09 wraca remont jezdni północnej autostrady A4 (kierunek z Opola do Wrocławia), na odcinku o długości ponad 16 km. Prace wykonywane będą pomiędzy węzłem Brzezimierz, a Punktem Poboru Opłat Karwiany. Cytując GDDKiA:

„Remont podzielony jest na dwa odcinki, które będą odbywać się etapami. Każdy odcinek będzie wyłączony z ruchu pojazdów, a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek z Wrocławia do Opola). Na I remontowanym odcinku (ponad 9 km) Wykonawca będzie realizował prace pomiędzy węzłami Brzezimierz, a Wrocław Wschód. Prawdopodobnie przełożenie ruchu z jednej jezdni na drugą nastąpi ok. 8 września, o tym fakcie poinformujemy jeszcze w stosownym czasie. W trakcie trwania robót wprowadzone zostaną stosowne ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania.

Mając na uwadze dobro podróżujących, przez okres wakacyjny nie prowadziliśmy prac remontowych na dolnośląskim odcinku autostrady…  Jednak przypominamy, że remont musi zostac wykonany. Jego głównym celem jest poprawa warunków jazdy i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom autostrady.

Przewidując możliwość występowania utrudnień apelujemy do użytkowników dróg krajowych o zrozumienie i cierpliwość oraz prosimy o wybieranie tras alternatywnych do przejazdu.”

Czyli tłumacząc na polski  – radźcie sobie jak możecie, my pomysłu nie mamy ;-). Bramki są, płacić trzeba a pewnie te kilka kilometrów wydłuży drogę o kilkadziesiąt minut. Dlatego jak lecicie jutro rano po jakiś terminowy załadunek lub już z ładunkiem wyjedźcie wcześniej.

Żeby nie było tak pesymistycznie to też za GDDKia informujemy, że pod koniec zeszłego tygodnia udostępnione zostały dwie fajne drogi:

-1 września  oddany do ruchu został 12,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Sokołów Małopolski Północ do Stobiernej, będący częścią szlaku Via Carpatia.

obwodnica Jarocina

– 30 sierpnia oddano do ruchu nowy odcinek drogi ekspresowej S11 stanowiący obwodnicę Jarocina. Nadal będą trwały prace wykończeniowe i porządkujące poza korpusem drogi tzn. przy drogach serwisowych. Od dziś jadąc tranzytem ominiemy Jarocin i dzięki łącznikowi  dojedziemy do obecnej drogi krajowej nr 11

Szerokości

Redakcja

Zdjęcia: własne, GDDKiA

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze