Anglia a transport. Co będzie dalej…

Wielka Brytania wyjście z uniCo raz to więcej mówi się o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Dzisiaj chciałbym przestawić kilka aspektów ewentualnie nowej decyzji i jej następstwa dotyczące transportu drogowego.

Pisząc ten tekst wiele czytałem o tym że Wielka Brytania chce wyjść z UE jednakże po referendum okazało się być nie co inaczej. Wiele do powiedzenia ma Szkocja, która zagroziła oddzieleniem się od siebie. Oznaczałoby to że płynąć do GB musielibyśmy clić towar i tak jak ma to miejsce w Szwajcarii jechać na T1/T2. Cło to także kolejne zagrożenie dla kierowców, bo jak wiemy Francja boryka się z imigrantami. Kolejki do cła, mógłby spowodować jeszcze większe konsekwencje niż te które mamy teraz.

Tylko w miniony weekend poprzez strajk włoski floty zarządzającej portami w Calais i Dunkierce na prom oczekiwało się około 12 – 16 godzin. Taka sytuacja a nawet gorsza może się powtórzyć kiedy to Anglia zamknęła by swoje granice. Zatem w rozmowie z Polakami pracującymi w UK słyszy się o tym że ta decyzja jest tylko medialną nagonką.

Wprowadzenie w/w zasad mógłby być dla UK strzałem poniżej pasa. Najprawdopodobniej, bo aż 90 % Anglików twierdzi że sparaliżowane zostałby wszelkie dostawy, które wykonuje się na obszar Wielkiej Brytanii. Zatem jak na razie nasi mali przewoźnicy mogą spać spokojnie – Anglia nie wyjdzie z Unii Europejskiej na pewno jeszcze tak szybko. Pora korzystać z usług które daje nam możliwość wyższych cen na frachtach do i z UK.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.