Będą zielone koperty dla aut dostawczych w Poznaniu

11012351_991934434199226_6298114309695533889_n

Pewnie większość z Nas jeżdżących busami miała w swojej karierze ładunek który trzeba było dostarczyć do centrum jednego z większych miast w Polsce. Dojeżdżając na miejsce niejednokrotnie pojawiał się problem z zaparkowaniem w miejscu rozładunku. Tak jest niestety w większości miast, ale nie wszędzie. Otóż Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zamierza stworzyć tzw. ”Zielone Koperty”, gdzie będą mogły parkować auta dostawcze. Na przełomie maja i czerwca mają pojawić się pierwsze Zielone Koperty przy ulicach Św. Marcina i Ratajczaka (docelowo najprawdopodobniej będzie ich osiem). O takich udogodnieniach mówił już Prezydent Poznania Jacek Jaskowiak w kampanii wyborczej. Koperty zostaną wymalowane w takich miejscach by nie utrudniać ruchu innym pojazdom.

W obecnej chwili według przepisów ruchu drogowego ”dostawczaki”, które parkują przed sklepami najczęściej pozostając w chwili rozładunku na światłach awaryjnych popełniają wykroczenie. przez co nakładane są na kierowców kary w granicy od 100 zł do 500 zł. Do tego niestety dochodzą też punkty karne. Po wprowadzeniu nowych przepisów właściciele sklepów będą zobowiązani wykupić karty upoważniające do postoju. Przybyły kierowca następnie zgłosi się po taka kartę do sklepu, w którym będzie miał rozładunek. Czas na rozładunek będzie określony – nie będzie przekraczać 15 minut, a wymierzy nam go zegar, który otrzymamy ze sklepu i umieścimy za szybą auta.

Jak widać miasta w Polsce starają się nam ułatwić naszą jakże ciężką prace. Miejmy nadzieję, iż takowe koperty pojawią się nie tylko w Poznaniu, ale też w innych miastach Polski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze