Bitwa, kradzież, policja… – sprostowanie kierowcy

Sprostowanie do poniższego materiału:

Dominik K. mówi tu cytat:

Z serwisu Facebook – grupy „Busiarze EU”  usunąłem ogłoszenie o sytuacji z Francji gdzie podałem tablice rejestracyjne aut wraz z załączonymi zdjęciami tychże tablic.

Chciałbym przeprosić osoby,  firmy w które mój post godził i narażał je na utratę  dobrego imienia. 

O co chodzi?? 

Zapewne czytając temat tego materiału mysleliście o Marszu Niepodległości albo że może nasi kibice zrobili burde po wygranym wczoraj 3:0 meczu w Bukareszcie.

Nie –  tu chodzi o parking na autostradzie A6 relacji Paryż – Lyon.

Na terenie jednego z parkingów na trasie Paryż – Lyon A6.  (…) Doszło tam do bitwy pomiędzy kierowcami z tego samego kraju. (…)  Kierowcy z Polski byli pod wpływem alkoholu. (…)  Nie umieli rozmawiać w języku francuskim, a znajomość języka angielskiego była na poziomie podstawowych zwrotów.

– informuje w komunikacie prasowym Policja z tamtejszego komisariatu.

Jak się okazało sytuacja szybko została opisana także przez jednego z kolegów na grupie „Busiarze EU”, który rozwijając wątek podał do publicznej wiadomości tablice rejestracyjne aut „awanturników”.

Od jednego z przedstawicieli firmy, której tablice rejestracyjne zostały upublicznione dostaliśmy tą właśnie informację, jak się okazuje ostrzeżenie innych kolegów może drogo kosztować kierowcę, który ostrzegł innych. Auto jest własnością firmy nie kierowcy a „obsmarowanie” i upublicznienie jest w Polsce karane.

Niestety Polska Ambasada we Francji nie skomentowała dzisiejszych wydarzeń, powołując się na dobro prowadzonego postępowania. Zastrzegając jednak, że nie był to dzisiaj uosobniony przypadek. W okolicach miasta Cean doszło do pobicia i uszczerbku na zdrowiu jednego z Polskich kierowców – odziwo też przez Polaka pod wpływem alkoholu. Pewnie w poniedziałek powrócimy do tych dwóch wypadków a może wpadek „naszych”  kolegów.

A ja dzisiaj chciałbym Was zapytać: Czy naprawdę mało mamy kontroli na Francji?! Czy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, która teraz jest we Francji powstaje właśnie z takiego zachowania?!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.

2 Komentarze

 1. Tak na marginesie jezeli portal nie chce miec problemow w przyszlosci to radze zamazac dane. No chyba ze autor sie zgodzil, to wolna reka 😀

  Zgodnie z art. 51 Konstytucji RP, a także art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych każdy ma prawo do ochrony danych go dotyczących.

  Zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych osobowych określa się mianem przetwarzania danych osobowych. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne, ale tylko w niżej wymienionych przypadkach:

  Po pierwsze, gdy osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, albo jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa.

  Drugim przypadkiem legalnego przetwarzania danych jest wykorzystanie danych osobowych przy realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą.

  Po trzecie dopuszczalne jest przetwarzanie danych, jeśli jest to niezbędne do wykonania określonych prawem zadań realizowanych dla dobra publicznego bądź też niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratorów danych albo odbiorców danych, a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.

  • Odpisałem Panu na podanego maila ale powtórzę. Zarówno osoby poszkodowane jaki i sam autor w/w posta jest z nami w kontakcie.

   Proszę zapoznać się z regulaminem grupy dyskusyjnej o której mowa w w/w artykule, ewentualnie proszę przeczytać regulamin oraz informacje Facebooka dotyczącej polityki prywatności.
   Znamy przepisy, miłego wieczoru.

   PS. Aby zaspokoić Pana ciekawość: Pan Dawid jest z nami w kontakcie ale także są osoby poszkodowane w tym tekście, które zgłaszały nam ową informacje.

Komentowanie jest wyłączone.