Bus z polską rodziną dachował w Austrii. Nie żyje matka i 9-letnia córka

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wypadku busa z Polski, do którego doszło w Austrii – informuje serwis thelocal.at. 1408919512_bus600
Do zdarzenia doszło ok. godz, 15.30 na autostradzie A2 w kierunku Wiednia, w okolicach miejscowości Aspang. Jak pisze thelocal.at, kierowca busa, którym jechało 9 pasażerów, członków jednej rodziny, wpadł w poślizg i stracił panowanie nad kierownicą. Samochód uderzył w barierkę i kilka razy dachował – powiedział pracujący na miejscu strażak Franz Resperger.
W wyniku wypadku zginęła 35-letnia kobieta i jej córka. Siedem osób zostało rannych, gdy wypadły z samochodu podczas dachowania.

1408920057_f4Serwis einsatzdoku.at informuje, że cztery osoby zostały poważnie ranne. Wszystkie zostały zabrane do szpitala.
Mężczyzna, który kierował pojazdem, ojciec zmarłej dziewczynki, nie doznał poważnych obrażeń, ale jest w szoku. Jak podał strażak, polska rodzina najprawdopodobniej wracała do kraju z wakacji. W miejscu, gdzie doszło do wypadku, panowały trudne warunki atmosferyczne. Padał deszcz, a droga była mokra i śliska.

Źródło: thelocal.at, einsatzdoku.at

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze