„Busiarz” i 13 cielaczków…

24 października policjanci ruchu drogowego, jak co dzień, patrolowali drogi Warmii i Mazur. Tego dnia stojąc na skrzyżowaniu przy ul. Artyleryjskiej w Olsztynie i czekając na zielone światło zauważyli w stojącym przed nimi busie, w części bagażowej głowę, prawdopodobnie jakiegoś zwierzęcia.

Funkcjonariusze zatrzymali forda do kontroli. Podczas sprawdzania części bagażowej samochodu okazało się, jak wynika z relacji policjantów, że w samochodzie, oprócz kierowcy, podróżowało 13 małych cielaków.

59-letni kierowca auta tłumaczył policjantom, że kupił zwierzęta w jednym z gospodarstw w naszym regionie. Własnym środkiem transportu postanowił je przewieźć do swojego gospodarstwa znajdującego się w województwie wielkopolskim. Mężczyzna był zaskoczony, tłumaczył, że nie wiedział, że nie można w ten sposób przewozić zwierząt. Policjanci na miejsce wezwali Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Inspekcję Transportu Drogowego.

Kierowca za przewóz zwierząt pojazdem do tego nieprzystosowanym został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. O los zwierząt zatroszczył się Powiatowy Lekarz Weterynarii. Dalszą podróż cielaki odbyły już w warunkach zgodnych z przepisami.

Źródło: wm.policja.gov.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze