Calais: Wojna z imigrantami!

Od dwóch dni sytuacja w porcie w Calais (Francja) – popularnej przeprawy do Dover (Wielka Brytania) – stała się bardzo niebezpieczna. W dniu 19.06.2015r. około 15.30 na miejsce skierowano oddziały wojska, policja i oddziały szturmowe od czwartku nie są w stanie poradzić sobie z imigrantami.
Policja oraz wszystkie służby apelują do kierowców międzynarodowych, którzy planują weekend w Calais lub jej okolicach o przeniesienie swojego pobytu w inne miejsca. Obecnie najgorsza sytuacja panuje na wjeździe do tunelu, gdzie policja użyła armatek wodnych, gazu łzawiącego oraz pałek.  

Grupy imigrantów rzucają na drogi kamienie, żeby spowodować zwolnienie aut i wskakiwać do nich. Policja także apeluje, że wzrosła liczba napadów rabunkowych na ciężarówki i auta dostawcze. Tylko dzisiejszej nocy zniszczono 6 ciężarówek oraz 11 aut dostawczych. Głównie to powybijane szyby, kradzież elektroniki m.in.: telefonów, laptopów, GPS-ów.

Apelujemy i my do kierowców i ich przełożonych, aby auta które nie muszą przebywać w bliskim otoczeniu Calais, pozostały przez weekend poza miejscowością docelową. Sytuacja na miejscu jest bardzo zła.

 

cal1

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze