Francuzi przysyłają zdjęcia z fotoradarów

1407696267_radarmotoOd 1 sierpnia br. w skrzynkach Szefów pojawiło się wiele listów z prośbą o wskazanie kierowcy. O co chodzi?! Już wyjaśniam!

Francuzi przypomnieli sobie o mandatach z fotoradarów. Mianowicie, kto przekroczył prędkość w miesiącach od 1 marca br. do 15 lipca br. może liczyć się z listem w skrzynce Szefa. Według zapowiedzi francuskiego resortu – … jeśli kierowca ureguluje płatność za wykroczenie w pierwszym terminie będzie mógł zapłacić tylko połowę nałożonego mandatu. Do drugiego upomnienia zostaną doliczone koszty m. in. wysyłki (ok 12 Euro) oraz przypomnienia (ok 50 Euro) i kierowca straci możliwości ulgi.
Warto dodać, że jest to pierwszy tak duży i nagłośniony we Francuskich mediach nałożony na tzw. „pirates de la route” program.

Jednak mamy dla Was pocieszenie – nie wszystkie fotoradary działają! System fotoradarów we Francji jest bardzo duży, a wielu z Was na pewno jadąc w nocy one przeszkadzają (mi samemu też – dodaje autor). Zatem nie każde „przeszkadzanie” przyjdzie do Szefa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze