Google śledzi Twoje trasy

komputerswiat.pl

Od listopada ubiegłego roku Google śledzi wszystkie trasy przejazdu kiedy korzystamy z Google Maps.

Po zmianie polityki prywatności Google uzyskuje dostęp do naszych GPSów. Logując się na konto poczty Gmail – mamy możliwość sprawdzenia gdzie i kiedy a nawet o której godzinie byliśmy w danym momencie. Sytuacja ta jest wykorzystywana do spraw sądowych przeciwko pracodawcą, którzy nie wypłacają „Busiarzom” wynagrodzenia.

Google Maps jest traktowane przez sądy nie tylko w Polsce ale także Niemczech, Francji czy też w Wielkiej Brytanii.

Jeszcze rok temu nasi koledzy wykorzystywali Google Plus do lokalizacji siebie nawzajem na Europie. Według danych GUS wynika że dane te mają być przechowywane do 10 lat.

Google wprowadziło także szereg innych rozwiązań takich jak „lokalnych przewodników”. To właśnie dzięki nim możemy przeglądać na mapach Google firmy, sklepy czy ośrodki publiczne.

Portal Busiarze.com.pl współpracuje z Polskim oddziałem Google – tworzy sieć firm które nie są dodane i zaznaczone w mapach. Jeśli masz uwagi co do obsługi Google możesz napisać na mateusz@busiarze.com.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.

2 Komentarze

    • Polityka prywatności została przez Pana zaakceptowana najprawdopodobniej dopiero w listopadzie. Jeśli użytkownik korzystał wcześniej z Google Plus te zmiany mogły być wprowadzone wcześniej.

Komentowanie jest wyłączone.