Horror na A4. Na nerwy szklanka wody.

Tego można się było spodziewać. Już o 15-ej korek na A4 w kierunku Wrocławia ma ponad 7 km. To dopiero początek powrotów z weekendu więc spodziewać się można, że będzie dużo gorzej. Co też zrozumiałe korku w przeciwnym, remontowanym, kierunku praktycznie nie ma.

Korki na a4 weekend czerwcowy 2015

Przy okazji dwie sprawy. Po pierwsze pozytyw. GDDKiA w trosce o zapominalskich stojących w korku ustawiła co kawałek wodę mineralną. Nic tylko przyklasnąć. Przy upałach może to być czasami inicjatywa nie do przecenienia. niestety Ci co zapomnieli zatankować przed korkiem nie mogą się spodziewać stojących przy drodze kanistrów ;-).

No i druga. Choć dziś (niedziela) jadą głównie osobówki to „mistrzowie” z dużych, a nawet autobusów blokują oba pasy czasami kilka kilometrów przed zwężką. Żeby nie używać ostrych słów to po prostu głupie. Szkoda, że w Polsce cały czas są „popularne” zachowania na drodze, których nie zobaczymy np. na zachodzie.

Przypomnę tylko, że remonty na A4 potrwają do końca sierpnia. Dla dociekliwych mapa planowanych prac w pdf na stronie GDDKiA  – mapa remontu a4 2015.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

1 Komentarz

  1. Jeśli dobrze wiem to za blokowanie pasa można dostać kilka złotych mandatu oraz pkt karne, zgłaszaliście kiedyś takich ? Miśki reagują ?
    Drażni mnie brak myślenia kierowców „szeryfów”, kilka mc temu w okolicach Łodzi widziałem takiego pilnującego porządku ustawił się na lewym pasie na blisko 4 km przed zwężeniem i trzymał się za wszelką cenę swojego pasa.

    Do adminów, może by spróbować zrobić coś na wzór poradnika jak jeździć bo problem z myśleniem dotyczy nie tylko kierowców osobówek.

Komentowanie jest wyłączone.