Likwidacja ITD już w 2017 r!

 

itd1

 

Zgodnie z nowym projektem,ITD zostanie wcielone do „drogówki”, a jego funkcjonariusze dalej będą odpowiadali za kontrolowanie transportu, choć mając inną nazwę i nieco inne zasady. Inspektorzy zaczną bowiem reprezentować służbę mundurową. W praktyce oznacza to, że będą mogli prowadzić inspekcyjne kontrole przez okrągłą dobę i cały rok. Obecnie, gdy ITD nie jest służbą mundurową, ma utrudnione prowadzenie kontroli poza dziennymi godzinami pracy. Ogranicza się to tylko do zorganizowanych akcji.

ITD była powszechnie krytykowana za dublowanie obowiązków policji i niewielką skuteczność. Inspekcja w I połowie 2016 r. wystawiła 214 tys. mandatów, ale zdaniem Jarosława Zielińskiego, wiceministra spraw wewnętrznych policja jest lepiej przygotowana do kontroli ruchu drogowego i otrzyma w tym celu jeszcze dodatkowe środki. Przejmie również od ITD w sumie 400 fotoradarów, 29 mobilnych urządzeń rejestrujących, czyli fotoradarów zainstalowanych w pojazdach, 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości i 20 do rejestrowania przejazdu na czerwonym świetle.

Stając się służbą mundurową, popularnie zwane „krokodyle” otrzymają takie same przywileje, jak policjanci. Będą mogli np. przejść na wcześniejsze emerytury.

 

itd2

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

1 Komentarz

  1. To niezle ich rząd wykrecil.obiecuja im ze przejda do ;milicji;.ci sie ciesza.a w sumie przejdzie ich kilku a reszta do lopaty.i juz oszczędności rzad zrobi na nie robach.

Komentowanie jest wyłączone.