[LU] Kolejna bójka na Shellu

W dniu dzisiejszym tj. 10 sierpnia br. około godziny 01.30 miała miejsce kolejna już bójka pomiędzy polskimi kierowcami busów.

Według informacji przekazanych przez jednego z kierowców – dwa busiki marki Fiat Ducato oraz Renault Master „odpoczywało” przez weekend na Luksemburskiej stacji Shell. – Chłopaki odpoczywając wypili kilka piwek i jednemu z Fiata coś nie spasowało. Rozpoczęła się bójka… – relacjonuje kolega z Gorzyc
Obsługa stacji wezwała na miejsce policję. Kierowcy zostali ukarani za zakłócenie porządku publicznego a sprawa została skierowana do tamtejszego sądu. – dodaje. Czy było warto?!

To nie pierwsza taka sytuacja na w/w stacji, bo na przełomie maja i czerwca doszło tam już do dwóch niechlubnych sprzeczek naszych kolegów. Stacja Shell był na pewien okres zamknięta dla busików – mogli oni tylko się zatankować!

Chciałbym koleżankom i kolegom przypomnieć, że będąc jako kierowca zagranicą jesteśmy cały czas w pracy. W niektórych krajach np. Niemcy, Belgia, Francja nie działa przepis o dopuszczalnej dawce alkoholu we krwi, gdyż jesteśmy traktowani jako kierowcy zawodowi.

Od autora:
Panie i Panowie, koleżanki i koledzy! Apelujemy do Was, abyście spożywając alkohol w czasie postojów – spożywali go z umiarem. Jeśli jednemu z kolegów wydaje się, że ma wiele do powiedzenia poproście go o przejście do auta. Ty odpoczywasz weekend ale następny kolega będzie chciał się tam przespać – tylko dwie godziny a nie będzie mógł przez takie zachowanie! Prosimy Was, widząc takie zachowanie negujmy go, bo nie jesteśmy sami!!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze