Modernizacja DW nr 239

Od dziś, 30 lipca kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 218 na odcinku od Chwaszczyna do granicy miasta Gdańska powinni spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym. W tym miejscu na niektórych odcinkach przebudowywanej drogi pojawią się miejscowe zwężenia w postaci wahadeł.

Zakres prac związany z przebudową drogi wojewódzkiej nr 218 na odcinku od Chwaszczyna do granicy miasta Gdańska polegać będzie przede wszystkim na odnowieniu nawierzchni drogi i zjazdów, odnowieniu i odtworzeniu poboczy, oraz oczyszczeniu i przebudowie istniejących przepustów. Ponadto w ramach projektu przebudowane zostaną chodniki i zatoki autobusowe. – Drogowcy obecni są na placu budowy już od piątku, 25 lipca. Do tej pory na kontrakcie wykonane zostało frezowanie starej nawierzchni, a obecnie trwają roboty związanez odhumusowaniem oraz rozbiórką poboczy – mówi Patrycja Wilińska, Zespół Komunikacji, Skanska.

Ruch wahadłowy

Od dziś na niektórych fragmentach przebudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 218 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ponadto, ruch będzie sterowany również ręcznie. Utrudnienia spowodowane są prowadzonymi na tym odcinku pracami nawierzchniowymi i potrwają do połowy listopada br. Po zakończeniu przebudowy drogi powstanie infrastruktura, która znacząco wpłynie na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze