Niezbędnik nowego kierowcy, czyli co zabrać w długą trasę Busem!

Przyrządy nawigacyjne na jednej Igo na drugiej Auto Mapa i laptop z GPS bluetooth

Witam wszystkich kierowców, zwłaszcza tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kierownicą…

Wielu z Was w chwili podjęcia decyzji o tym żeby swoje życie związać z pracą Kierowcy zastanawia się jak to będzie … Pojawia się wiele pytań, obaw… To normalne, kilka lat temu sama byłam w takiej sytuacji. Najważniejsze to się nie przestraszyć i nie zrazić od samego początku – reszta przychodzi z czasem.

To tak jak z dzieckiem- rodzimy się nie umiejąc chodzić , z biegiem czasu raczkujemy po to by stanąć na własnych nogach. Każdy ma prawo popełnić błędy i potykać się. Mogę podpowiedzieć kilka rad i mam nadzieję ze się przydadzą. Pamiętajcie , uczymy się całe życie. Wiedza przychodzi z czasem – w tej sytuacji – z praktyką.

Pierwsza trasa: Jak się przygotować, co zabrać …

Pamiętamy ze wyjeżdżając na 3-4 tygodnie będziemy potrzebować tego samego co potrzebujemy w domu.

– ubrania ( zabierzmy takie które są odpowiednie do pogody jaka panuje w momencie wyjazdu, ale pamiętajmy również ze za kilka dni z kraju w którym jest ciepło możemy przedostać się w miejsce gdzie będzie padać lub będzie zimno, także ciepła kurtka, buty czy bluza powinna znaleźć się w naszym plecaku)
– klapki pod prysznic, sandały do jazdy z zapięciem z tyłu ( aby podczas kontroli wam nie zrobili problemu )
– ręcznik (najlepiej dwa chyba że ktoś po nogach woli wycierać buzie), rzeczy do mycia (szampon, żel do golenia, maszynka, waciki do uszu, żel pod prysznic)
– naczynia (garnki, sztućce, talerz, miska no i oczywiście kubek )
– przyprawy (sól, pieprz, cukier, mleczko do kawy)
– butla z gazem aby przygotować się sobie ciepły posiłek czy ugotować wodę na kawę
– leki ( na pewno przeciwbólowe oraz aby zatrzymać często pojawiające się przeziębienie)
– baniak do wody
– koc, śpiwór, poduszkę
– kask, buty ochronne, kamizelka
zestaw narzędzi, bezpieczniki, żarówki, pasy mocujące, CB radio, dobra nawigacja (mapa papierowa Europy), ładowarka do telefonu
– przydatną rzeczą jest także wideorejestrator (koszt EURO RTV AGD 99 zł) w razie stłuczki, lub innych przypadłości gdzie chcemy udowodnić swoją niewinność
dokumenty swoje i od auta (dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy , dowód rejestracyjny, polisa ubezpieczeniowa OC i AC , zielona karta pojazdu )
– pieniądze – najlepiej Euro (chyba że mamy możliwość korzystania z karty płatniczej – to najlepsze rozwiązanie)

Tak naprawdę każdy z nas wie czego potrzebowały w życiu codziennym a wyjeżdżając w trasę autem -BUSEM w tym przypadku , będzie potrzebował tego samego by funkcjonować – w końcu praca pracą, ale to też życie – z różnicą taką że poza domem.

Warto tez wziąć laptop lub tablet , pendrive z filmami i dobrą muzykę. Filmy przydadzą się gdy będziemy mieć dłuższy postój np: weekend. Muzyka podczas jazdy gdyż szybciej będą uciekać kilometry gdy słucha się ulubionej muzyki.

Pamiętajcie, bycie kierowcą to nie tylko praca, to także sposób życia i bycia.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego, szerokich bezpiecznych autostrad i tylu powrotów co wyjazdów. Pamiętajcie również o rozwadze na drodze. My jeździmy zawodowo i musimy myśleć nie tylko za siebie ale tez za innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Opracowała: Jola Ratajczak
Zdjęcia: forum busiarze.com.pl

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.