Nowe owoce współpracy Toyoty i PSA

z19587658Q,Citroen-Spacetourer z19587661Q,Peugeot-Traveller

Wiemy już jak będzie wyglądać Toyota ProAce, czas więc najwyższy na resztę trojaczków –  Citroena Spacetourera i Peugota Travellera. Dla tych, którym te nazwy zupełnie nic nie mówią przypomnę tylko, że nie mamy do czynienia z niczym nowym – są to bowiem następcy modeli Jumpy i Expert, ale z jakiś powodów nie zdecydowano się na kontynuowanie tego nazewnictwa.

Tak jak w przypadku innego wspólnego projektu PSA i Toyoty, czyli C1, 107 i Aygo, paleta silników i wyposażenie we wszystkich modelach będą wspólne. Odmienna pozostanie jedynie stylistyka.

– Z dumą prezentujemy dziś te trzy nowe samochody, które są owocem współpracy pomiędzy Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroen. Podpisana umowa umożliwiła nam opracowanie nowej platformy, dzięki której możemy oferować naszym klientom na całym świecie nowoczesne samochody wyjątkowo konkurencyjne w tym segmencie – powiedział Patrice Lucas, dyrektor ds. programów i strategii w PSA Peugeot Citroen.

Które z tych aut będzie się najlepiej sprzedawać na naszym rynku – zobaczymy już wkrótce. Wszystkie auta trafią do oferty w pierwszej połowie tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze