Nowy zapis w zleceniach to „bat” na przewoźników!

Czy ktoś już podpisał dodatkowe zaświadczenie – „ATTESTATION”?? To możesz mieć problemy! 

Nowy „bat” na przewoźników to dodatkowy wpis do zlecenia lub dokument w którym „spedycja” całkowicie zabrania nam ściągnięcia pieniędzy od firmy zlecającej (producenta, zamawiającego towar) gdy ona ogłosi upadłość! Dlaczego?!

Dlatego, że firmy- producenci zaczęły się zabezpieczać! Gdy przewoźnik z nakazem sądu do nich przychodził pieniądze już zostały wypłacone! Producent czy zamawiający ma około 14- 21 dni termin płatności – przewoźnik minimum 60 z czego robi się 90 (wysłanie dokumentów przez kierowcę, później przez firmę przewoźnika). Zapis jest poprawny dla spedycji ale dla przewoźnika już nie koniecznie. Nie jest też on prawnie poprawny! Tylko w Polsce mamy terminy 60 dni i dłużej z tego powodu wiele firm zdąży upaść zanim przewoźnik upomni się o swoje!

Wracając jeszcze na chwilę do tematu artykułu – podpisując taki dokument sami sobie blokujemy drogę do odzyskania pieniędzy! Dlaczego? A to dlatego, że jeśli akceptujemy zlecenie i podpiszemy taki a nie inny dokument akceptujemy wszystkie warunki które znajdują się na danej stronie gdzie jest nasza parafka czy pieczątka. Uważajcie!

OD AUTORA:

Jeszcze na chwilę w ramach tego materiału odniosę się i zaapeluję do przewoźników. Mianowicie – większość – jak nie wszyscy sponsorują spedycje. Nie dość, że zarabiają na WAS na frachcie to jeszcze ich kredytujecie na minimum 40 dni! Akceptując płatność 60 dni akceptujecie tzw. „kredyt” najczęściej jest to kredyt zaufania. Za paliwo, promy, ubezpieczenie,  amortyzacje auta czy wypłatę dla kierowcy nikt Wam nie da terminu 60 dni! Nie chciałbym aby ktoś się obrazi ale dlaczego ktoś ma mieć lepiej niż WY? Dlaczego dajecie sobą sterować? Klient płaci max po 21 dniach a Wy dajecie im 60 dni! Może warto sie zastanowić czy ktoś Wam odda te pieniądze jak spedycja sie zawinie?

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.