NV300 – pierwsze zdjęcie nowego dostawczego Nissana

nissan_nv300_premiera_2016

Nissan NV300 to kolejne – już czwarte z kolei – wcielenie dostawczego pojazdu z francuskiej fabryki w Sandouville, gdzie powstają bliźniacze dla Nissana konstrukcje – Renault Trafic, Opel Vivaro i Fiat Talento.

Wiadomo już jak będzie wyglądał nowy Nissan NV300, czyli bliźniak Renault Trafic tylko z japońskim znaczkiem. Nissan opublikował pierwsze oficjalne zdjęcie tego samochodu, prezentujące przód nadwozia. Zainteresował mnie ten sposób prezentacji, gdyż jest on charakterystyczny dla producentów samochodów osobowych, i to raczej tych z górnej półki. W każdym razie najprawdopodobniej wspomniany przód auta będzie jedynym fragmentem, którym Nissan będzie różnił się od Renault, Opla, czy Fiata. Wiadomo także, że pierwsze egzemplarze zaczną wyjeżdżać z salonów za kilka miesięcy – jesienią 2016 – a każdy chętny otrzyma gwarancję na 5 lat lub 160 tys. kilometrów.

Przy okazji tego wpisu muszę podzielić się z Wami tym, że ogromnie martwi mnie taka „inżynieria znaczkowa”, co jest spolszczeniem pojęcia badge engineering. Rozumiem, że producenci chcą redukcji kosztów itd., ale w perspektywie kilku lat może to doprowadzić do sytuacji, w której do wyboru na rynku będziemy mieli zaledwie 2, lub nawet zaledwie jedną konstrukcję, ale pod kilkoma różnymi markami. Nie wróży do dobrze rozwojowi konkurencyjności, a zatem nam – konsumentom. Brak rywalizacji na tym polu zawsze oznacza dla nas słabszy produkt, niż moglibyśmy otrzymać.

Ps. Poniżej Nowy Fiat Scudo… czyli wiemy jak będzie wglądała reszta NV300

Nowy fiat scudo 2016

 

 

Źródło zdjęć: Nissan, www.passioneautoitaliane.blogspot.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze