Otwarcie drogi S69 Bielsko – Żywiec

Na wiele dróg czekamy z niecierpliwością. Dużo jest w Polsce takich, które miały być otwarte już w 2012… tak z okazji Euro i nie tylko. Jedną z nich była droga S69. Kto jechał z Bielska do Żywca wie jak ta S-ka była potrzebna. W końcu jest. Od dwóch dni można nią przejechać i dojechać z Białej do Browaru 😉 w 10 minut. Warto zacytować tu też GDDKiA jak ważny jest to odcinek drogi:

„Droga S-69 stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w VI Paneuropejskim Korytarzu Transportowym, tworząc połączenie południowej granicy państwa ze Słowacją w Zwardoniu z drogą ekspresową S-1 w Bielsku-Białej. Jest także elementem projektu priorytetowego TEN-T nr 25 („Budowa autostrady Gdańsk—Brno/Bratysława—Wiedeń”). Przedłużeniem S-69 na południe jest słowacka autostrada D-3 Żylina—Skalite w trakcie budowy.”

A jak jest pięknie i gdzie dokładnie droga prowadzi możecie zobaczyć poniżej. Materiały ze strony projektu tj: http://s69-bielsko-zywiec.pl/ – do dziś nie wiedziałem, że nawet budowa drogi ma swoja stronę ;-).

droga s69 bielko żywiec mapa

Przebieg drogi s69

 

…oraz zdjęcia ze strony GDDKiA. Ładne… nie nie :-)?

otwarcie s69 lipiec rano

s69 wiadukt

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze