Pierwsze prace na budowie łącznika Rzeszowa z drogą ekspresową S19

s19swilcza-rzeszow-pld.pl

s19swilcza-rzeszow-pld.pl

Ruszyła budowa odcinka drogi wojewódzkiej łączącego drogę krajową nr 19 z węzłem Rzeszów – Południe (S 19). Inwestycja ma być zrealizowana do połowy listopada 2017 r.

Dwujezdniowa droga (cztery pasy ruchu) będzie miała 3,46 km. Trasa będzie przebiegać zarówno przez tereny Rzeszowa, jak i poza granicami miasta. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki – miejski oraz zamiejski. Nowa droga od strony południowej połączy szlaki komunikacyjne biegnące z południa Polski na północ oraz ze wschodu na zachód, czyli drogę ekspresową S19, drogę krajową nr 19, drogę wojewódzką 878 oraz autostradę A4.

Utrudnienia w ruchu

– W środę przejęliśmy plac budowy i rozpoczynamy prace przygotowawcze – informuje Arkadiusz Chromiński, kierownik robót, Oddział Budownictwa Inżynieryjnego Skanska w Rzeszowie. – W pierwszej kolejności będziemy organizować zaplecze budowy, które powstanie przy skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej  z ul. 9 Dywizji Piechoty. Z początkiem listopada rozpocznie się wycinka drzew i prace rozbiórkowe, potem przystąpimy do robót ziemnych i przełożenia infrastruktury. Żaden z pasów ruchu nie zostanie przez nas zajęty. Jedynie wygrodzone zostaną pobocza. Prace w listopadzie będziemy prowadzić poza terenem zabudowanym, dlatego kierowcy będą mogli bez problemu korzystać z obecnej drogi. Zmiana organizacji ruchu nastąpi dopiero z końcem listopada lub na początku grudnia.

Całkowity koszt budowy łącznika wyniesie ponad 68 mln zł. W 85 procentach zostanie sfinansowany z unijnego programu Polska Wschodnia.

źródło: skanska.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze