Płaca na kraju w stałym punkcie

Wprowadzono stawkę minimalną dla pracowników w kraju do 13 złotych ale to wszystko. Kierowcy pracujący w kraju nadal zarabiają do 3400 PLN. Czy to już wszystko czego można oczekiwać??

Pracodawca który prowadzi firmę na terenie naszego kraju jest zobligowany do prowadzenia czasu pracy swoich kierowców ale … ale mało kto tego przestrzega a jak powiem że nikt to nie skłamie.

Najczęściej u pracodawców – kierowca otrzyma podstawę i około 10% – 15% od frachtu. Miesięcznie zarobki klarują się w granicach 3000 złotych za pracę od poniedziałku do piątku. Jest kilka firm, które przekraczają tą kwotę jednak dostać się tam bez polecenia jest bardzo trudno i bez znajomości nie mamy żadnych szans.

Nie chcę tu nikogo obrazić ale są też te firmy z dolnej półki, które oferują 110 zł dniówki. Jeśli kierowca zawodowy auta do 3,5 tony wyjedzie poza granice kraju otrzymuje dodatkowo od 35 do 40 groszy za kilometr. Najlepiej płacą firmy z Wielkopolski, najgorzej na Podkarpaciu i w Świętokrzyskiem.

Dzisiaj większość kierowców z UE wraca z Unii właśnie do kraju. To oni podnoszą kwalifikacje transportu lekkiego w naszym kraju. W jednej z firm w Poznaniu kierowcy z doświadczeniem są szczególnie doceniani i choć bardzo ciężko się dostać są w stanie zarobić nawet 3500 zł miesięcznie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.