Po dostawczaka w grudniu?

[artykuł sponsorowany] Koniec roku to czas podsumowań, ale i planów na przyszły roku. Często z wprowadzeniem tych planów czekamy do stycznia… zawsze to jeszcze 2-3 tygodnie wolnego. Czy warto też czekać z zakupem lub leasingiem nowego auta dostawczego? Wg edostawcze.pl  niekoniecznie. Dlaczego?

Po pierwsze koszty.
Jeśli jakimś zbiegiem okoliczności w firmie pojawił się zysk ;-), a chcielibyśmy zapłacić trochę mniej podatków (dochodówki i VAT) to kupno auta ciężarowego w końcówce roku za gotówkę, lub w kredycie czy pożyczce to strzał w 10! Dlaczego? To proste. Mała firma może wrzucić sobie wówczas takie auto w całości koszty stosując tzw. „jednorazową amortyzację”. Dzięki temu przy aucie za 100 tys. zł netto mamy minimum 18 tys. mniej podatku dochodowego do zapłaty i 23 tys. zł VAT do rozliczenia. Korzystając w 100% np. z pożyczki poprawiamy sobie finanse firmy o ponad 40 tys. … a tyle na start nowego busa w firmie powinno wystarczyć.
Kto jednak nie potrzebuje aż tyli kosztów pamiętać musi, że cała wpłata w leasingu to też koszt. Czyli nawet wpłacając 10 % mamy (proporcjonalnie jw.) to zaoszczędzenia 4 tys. na podatkach.

Po drugie już mam i mogę ruszać.
Przy niskiej wpłacie w leasingu, nawet 1% i niskich początkowych ratach np. w promocji 4*1% nie ponosimy dużych kosztów na starcie, a auto już mamy. Spokojnie możemy podpisać umowę ze spedycją, doposażyć auto w GPS czy CB Radio, a nawet ogłosić, że szukamy kierowcę na już (to może trochę ryzykowne ;-)). Jednak dzięki temu nie zdarzy nam się żaden poślizg w ruszeniu w trasę i możemy szybko wystartować z kolejnym w firmie aucie.

Po trzecie taniej.
Tak. Nie ma czegoś takiego w samochodach dostawczych jak wyprzedaż roczniaka. Po prostu nowe auta z Nowym Rokiem drożeją, a ich cena nie spada do momentu wyprzedania się poprzedniego rocznika. Co więcej. Ponieważ w tym roku, poza Fiatem, koncerny utrzymywały dość stabilnie ceny przez cały rok można się spodziewać podwyżki. Min dlatego, że Euro jakoś nie chce spaść, po drugie bo i Opel i Renault i nawet VW przekonali się, że auta się sprzedają… więc po co sprzedawać tanio? Co więcej produkcja zabudów to w dużej mierze koszt pracy człowieka i np. prądu. Pensje rosną, ceny prądu masakrycznie rosną. Z pewnością producenci nie utrzymają cen z zeszłego roku.
Poza tym, w edostawcze.pl dobrze się zatowarowali i są skłonni do negocjacji ;-). Przykładowe oferty na końcu artykułu. Co więcej. Na hasło Busiarze dostaniem 20% rabatu na akcesoria do kupowanych aut. Można dużo zaoszczędzić, a to wszystko tylko do 21 grudnia.

Po czwarte zmiany w przepisach „eko” w 2019.
W dążeniu do ekologii Europa się rozpędza. W tym roku zabraknie Daily 3.0. To na pewno… ale, ale też wejdą nowe normy WLTP dla samochodów ciężarowych do 3,5 tony. Z tego tytułu możemy się spodziewać dużych, niekoniecznie dobrych zmian w autach z zabudowami. Trudno jeszcze określić jakie one będą bo ciągle nie ma przepisów wykonawczych, ale znając unijne procedury lekko nie będzie.

Po piąte – wybór.
Dziś, w ofercie aut od ręki edostawcze.pl można wybierać pomiędzy Masterami z wszelkimi wariantami zabudowy (10EP, Spojtrak, autolaweta, winda), Daily (Back Sliper, 12 EP, Skrzynia, autolaweta), Movano (jak Master plus kontener), Crafter (10EP), czy nawet Boxer kontener… auta na placu. Można przyjechać, „przyklepać” i wyjechać nawet w jeden dzień za 1 %. Oczywiście wszystko to można też w edostawcze załatwić przez internet… tzn przyjechać po auto trzeba, ale już dla nas przygotowane bo np. w załatwionym też w edostawcze leasingu.

Jeśli macie w planach nowy samochód zapraszamy po ofertę dla Busiarzy w edostawcze.pl

Przykładowe oferty promocyjne na auta z zabudową międzynarodową:

  • Renault Master 10EP, fir, reg. – 104 898 zł
  • Renault  Master  Autolaweta – 104 698 zł
  • Opel Movano  Spojtrak 8EP – 111 864 zł
  • Renault Master 9 EP, winda – 118 884 zł
  • … Crafter, Daily…..

Zadzwoń/napisz/zapytaj o auto i wyposażenie dodatkowe z rabatem na akcesoria do auta (opony, zasłonki, łańcuchy, pasy, belki itd.)

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY NA ZLECENIE EDOSTAWCZE.PL - GRUDZIEŃ 2018

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze