Pomoc dla kierowcy po wypadku

logo_fb

Ostatnio w mediach pojawia się sporo informacji dotyczących kancelarii prawniczych/odszkodowawczych zajmujących się reprezentowaniem poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Niestety często są to doniesienia o charakterze negatywnym. Kancelarie te szukają bowiem poszkodowanych oraz rodzin zmarłych w wypadkach sprzed lat i namawiają na batalię sądową z towarzystwem ubezpieczeniowym. Rzecz w tym, że metody znajdowania przez nie klientów są często dosyć kontrowersyjne. Dodatkowym impulsem dla rozwoju tego typu spraw jest ostatnia zmiana przepisów – wydłużono bowiem okres przedawnienia takich spraw do 20 lat. Kancelarie odszkodowawcze wykorzystują ten fakt i aktywnie szukają poszkodowanych sprzed lat. Efekt jest taki, że poszkodowani w wypadkach sprzed kilkunastu lat jeszcze teraz mogą rozpocząć proces przeciwko ubezpieczycielowi i mają bardzo dużą szansę go wygrać, o ile oczywiście poprzednio wypłacone odszkodowanie było zaniżone.

Wiadomo jednak , że po wypadku nie powinniśmy myśleć tylko o odszkodowaniu. Znacznie istotniejsze są wartości pozamaterialne – nasze zdrowie, a także jak najszybszy powrót do życia sprzed wypadku. Głównie na taką właśnie działalność jest nastawiona Fundacja Forani funkcjonująca całkowicie non-profit, czyli bez jakichkolwiek opłat. Na korzyść Fundacji Forani przemawia na pewno fakt, że posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, a ponadto wsparcie Ministerstwa Sprawiedliwości, czy też Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Fundacja pomaga zapewniając informacje w obszarze leczenia, rehabilitacji, wsparcia psychicznego, prawnego, finansowego i świadczeń społecznych. Ale to nie wszystko. Dużym atutem fundacji jest także pomoc organizacyjna na wymienionych wcześniej obszarach. Poszkodowani wobec tego otrzymają wsparcie w znalezieniu odpowiedniego specjalisty w Polsce lub ośrodka, który specjalizuje się w danej dziedzinie, której dotyczy uraz, ale także w organizacji wizyty u wybranego specjalisty. Fundacja pomoże znaleźć odpowiedni ośrodek rehabilitacyjny dla osoby po wypadku i w załatwieniu spraw formalnych związanych z przyjęciem do takiego ośrodka. Fundacja organizuje pomoc w zakresie rehabilitacji psychicznej poprzez aktywizację osoby po wypadku, a także indywidualne spotkania z innymi poszkodowanymi osobami. Co więcej – poszkodowani z Warszawy mogą liczyć także na pomoc w zakresie załatwienia spraw urzędowych, robienia zakupów, czy pomocy w obowiązkach domowych.

Na koniec przypomnijmy na czym to polega – z OC sprawcy wypadku poza naprawą naszego pojazdu możemy uzyskać szereg dodatkowych świadczeń, jak np. rehabilitację.

Link do strony fundacji znajdziecie Państwo tutaj

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze