Prawie 400 Mercedesów Sprinter 907 i 910 do serwisu.

Przejrzeliśmy dla Was, jak co pewnie czas, listę informacji o akcjach serwisowych dla dostawczaków. Generalnie dobrze to wygląda czyli producenci nie zgłosili, prawie żadnej akcji. Wyjątkiem jest Mercedes. Wzywa w dwóch akcjach prawie 400 samochodów. To o tyle zrozumiałem, że mamy do czynienia z nowym modelem, a usterki może nie błahe, ale można powiedzieć, że montażowe. Warto zauważyć, że dla Mercedesa, czyli  w tym modelu nowością jest napęd przedni. Czyli trochę musi potrwać jak linia okrzepnie.

Wracając do usterek. Zgodnie z informacją z 30.01. 24 samochody mogą mieć usterkę zw. z brakiem działania ostrzegania o niebezpieczeństwie wysiadania. Za to aż 367 aut może mieć usterkę zw z przecieraniem się okablowania skutkującą stałym świeceniem stopów. Ponadto w wyniku błędnej interpretacji statusu uruchomienia hamulca przez system, mogłoby dojść do odłączenia pewnych funkcji i systemów asystenckich jak np. ESP i niewykluczona byłaby możliwość staczania się pojazdu.

Co ciekawe Mercedes nie podał nr VIN jakich usterki dotyczą, ale zobowiązał się do poinformowania wszystkich właścicieli ww. samochodów. Jeśli chcecie dopytać o swoje auto kontakt poniżej:

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

PS. Zdjęcie modelu pochodzi z serwisu ebay gdzie możecie kupić takie autko w skali 1:43. Cena też +/- w skali bo kosztuje jakieś 60 dolarów (sic!). Link dla zainteresowanych: Model Mercedes Sprinter

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze