Renault Master III mini akcja serwisowa.

Co jakiś czas przypominamy wam o akcjach serwisowych ogłaszanych przez producentów. Głośno było np. ostatnio o konieczności naprawy instalacji elektrycznej w autach BMW. To jakieś z pół miliona aut wezwanych do serwisów. Dobrze, że BMW nie produkuje dostawczaków ;-).

Przypominamy o tych akcjach bo często można je przegapić, a jest to okazja by serwis po prostu bezpłatnie sprawdził nasz samochód, a dodatkowo naprawił coś co może jednak spowodować problem.

Tym razem Renault Polska wzywa 17 użytkowników Mastera (lista VIN poniżej) w których cytując Renault:

” w samochodach marki Renault Master III, wyprodukowanych w fabryce SOVAB w Batilly (Francja) od 12.05.2015 r. do 15.12.2016 r., wyposażonych w silniki M9T (z wyznacznikiem 708 oraz 710), może nieprawidłowo funkcjonować system OBD, w związku z czym nie jest zapewniona funkcja ostrzegania o przekroczeniu progów emisji zanieczyszczeń w spalinach.”

Czyli niby nic ważnego ;-), ale w nowych samochodach istnieje często dziwna zależność pomiędzy pozornie nie związanymi ze sobą czujnikami i zespołami i reakcja silnika, a tak naprawdę komputera, może być zaskakująca.

Poprzednia akcja serwisowa Masterów była w marcu, o czym już informowaliśmy, ale jakby co więcej informacji o tej akcji i innych dotyczących wszystkich marek aut znajdziecie tutaj: akcje serwisowe aut dostawczych, osobowych i motocykli.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze