Renault Master z usterką, ale tylko te z 9-go m-ca.

Zgodnie z wymogami prawnymi jeden z importerów samochodów Renault Master czyli Renault Polska Sp. z o.o. przekazał do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informacje o możliwych usterkach. Dotyczy to wyłącznie samochodów wyprodukowanych w IX miesiącu 2015 roku (we wrześniu by było jasne). O co dokładniej chodzi przeczytamy poniżej w komunikacie UOKiK:

„Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Renault Master III (X62), wyprodukowane od 9 do 20.09.2015 r., mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Poinformowano, że istnieje ryzyko pęknięcia mocowania przewodu olejowego zasilającego turbosprężarkę. Może to skutkować pojawieniem się zapachu, dymu i śladów oleju pod pojazdem.
W wyjątkowych przypadkach, w wyniku całkowitego odkręcenia się przewodu olejowego zasilającego turbosprężarkę, może dojść do znacznego wycieku oleju silnikowego i przegrzania silnika, co zostanie wcześniej zasygnalizowane ostrzeżeniem na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 37 samochodów. Lista numerów VIN znajduje się w załączniku. (LINK DO NR VIN)

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu wymiany przewodu olejowego zasilającego turbosprężarkę.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 803; e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl).”

Sprawdzamy dla was czy sprawa dotyczy też samochodów Renault Master importowanych przez Volvo Trucks.

Redakcja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze