Samochód dostawczy roku w Polsce

Pod koniec roku odbyła się siódma edycja Samochodu Dostawczego roku organizowanego przez przedstawicieli prasy branżowej. Tym razem wzięto na tapetę te średnie dostawczaki i w szranki stanęły: Citroen Jumpy, Fiat Talento, VW Transporter, Renault Trafic oraz Mercedes-Benz Vito. Trzeba przyznać, że Renault trzyma klasę i tu. Master bije rekordy sprzedaży, a wśród tych mniejszych wygrywa Renault Trafic zdobywając minimalnie więcej punktów niż Citroen Jumpy. Ciekawostką jest fakt że Fiat Talento, czyli właśnie Renault Trafic uplasował się dopiero na 4 pozycji. Czyżby i tu zabrakło 3 litrówki :-(?

Dokładny ranking:

  1. Renault Trafic  41 pkt.
  2. Citroen Jumpy 40,5 pkt.
  3. vW Transporter 40,4 pkt
  4. Fiat Talento  38,5 pkt
  5. Mercedes Vito 38,5 pkt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło. 4trucks.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

2 Komentarze

  1. Faktycznie dość nisko fiat, a dziwi mnie to bo autko pozytywnie mnie zaskoczyło na targach. Chociaż nie wiem jak z awaryjnością przy większych przebiegach. U mnie w firmie na razie „nie ryzykują” kupowania zbyt nowych samochodów i jeździmy piętnastoletnimi konserwami ale może za parę lat…

    • A apropos tych nowych samochodów i ich awaryjności – wiecie czy dostępne są już normalnie części zamienne na przykład dla takiego talento? Ciekaw jestem jak szybko reaguje rynek zamienników.

Komentowanie jest wyłączone.