Ukradli Mercedesa Spritera

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odzyskali skradziony w Legnicy kilka godzin wcześniej samochód marki Mercedes Sprinter. Pojazd wrócił już do właściciela.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach został powiadomiony o kradzieży samochodu, do jakiej doszło w nocy z 27 na 28 stycznia w Legnicy. Łupem złodzieja padł zaparkowany przy ul. Korczaka w Legnicy Mercedes Sprinter o wartości  82800 złotych.

Po uzyskaniu informacji, że skradziony pojazd może znajdować się w Polkowicach, funkcjonariusze drogówki niezwłocznie rozpoczęli sprawdzanie wytypowanych miejsc, a kilkanaście minut później na terenie jednego z niestrzeżonych parkingów w Polkowicach odnaleźli skradzionego granatowego Mercedesa.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.Chcąc zmniejszyć ryzyko kradzieży naszego pojazdu, bądź włamania do naszego auta i kradzieży cennych przedmiotów:

  • Pamiętajmy o wyjęciu kluczyków ze stacyjki oraz zamknięciu/zablokowaniu drzwi za każdym razem, gdy opuszczamy samochód. Nawet wtedy, gdy pozostawiamy go w garażu lub wychodzimy tylko na chwilę.
  • Po zaparkowaniu nie pozostawiajmy cennych przedmiotów, bagażu lub zakupów w widocznym miejscu. Zabierzmy je ze sobą lub schowajmy do bagażnika. Pamiętajmy, że „okazja czyni złodzieja”.
  • Zanim oddalimy się od pojazdu sprawdźmy czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta.
  • Nie przechowujmy w pojeździe żadnych dokumentów, a zwłaszcza zapasowych kluczyków, dowodu rejestracyjnego i rachunków ubezpieczeniowych.
  • Zainstalujmy alarm samochodowy i nie zapominajmy o jego włączaniu przy każdorazowym opuszczaniu samochodu. Dobrym uzupełnieniem są blokady mechaniczne oraz wyłącznik zapłonu ukryty w miejscu znanym tylko właścicielowi pojazdu.
  • Skorzystajmy z możliwości oznakowania samochodu. Oznakowane akcesoria ułatwią późniejszą identyfikację w przypadku odnalezienia pojazdu.
  • Gdy stwierdzimy brak korka wlewu paliwa może to oznaczać, że złodziej na podstawie wkładki zamka zamierza dorobić klucze do naszego samochodu! Niezwłocznie zgłośmy o tym Policji.
  • Parkujmy pojazdy na strzeżonych parkingach, a jeśli jest to niemożliwe wybierajmy miejsca dobrze widoczne, uczęszczane, w pobliżu okien domów mieszkalnych i dobrze oświetlone nocą.

Informację podał st. sierż. Przemysław Rybikowski, pełniący obowiązki oficera prasowego KPP w Polkowicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.