W poniedziałek – 7 stycznia – blokady w Dover (UK)

Już w najbliższy poniedziałek możemy spodziewać się poważnych utrudnień w Wielkiej Brytanii.

Konwój ciężarówek przejedzie A2 i A256 na lotnisko w Manston w ramach fazy przygotowawczej do Brexitu

Konwój ciężarówek będzie kierował się w stronę Manston Airport w poniedziałek w ramach operacji Brock. Kierowcy podróżujący w okolicach Kent w poniedziałek rano (7 stycznia) mogą być zaskoczeni ruchem na drodze, gdy 150 samochodów ciężarowych przejedzie między Manston, A256 a portem w Dover.

Departament Transportu (DfT) potwierdził, że w przyszłym tygodniu zostaną przeprowadzone dwa testy – pierwszy w porannych godzinach szczytu, drugi odbędzie się około godziny 11 rano.

Celem tych dwóch prób jest zobaczyć, ile czasu potrzeba, aby dostać się z lotniska w Manston, w dół A256 i do wschodnich doków w Dover.

DfT potwierdził, że wzdłuż trasy zostanie rozmieszczony personel nadzorujący, a akcja może zostać opóźniona w Manston w dowolnym momencie, ponieważ samochody ciężarowe, które wezmą udział w teście pochodzą od różnych przewoźników.

Rzecznik powiedział: „Nie chcemy by doszło do Bexitu bez umowy i nadal ciężko pracujemy, aby dojść do porozumienia z UE. Obowiązkiem odpowiedzialnego rządu jest przygotowanie się na każdą ewentualność, w tym brak porozumienia z EU. Będziemy testować część planu operacji Brock, aby upewnić się, że jeśli trzeba go będzie wdrożyć w życie, będzie on w pełni funkcjonalny.”

DfT powiedział, że operacja Brock została zaprojektowana w celu zapewnienia płynnego ruchu na M20 w razie jakichkolwiek zakłóceń w porcie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.