Wypadek polskiego busa we Francji. Znana jest przyczyna wypadku

Wczoraj tj. 11 sierpnia br. o godzinie 22.24 na drodze A89/E70/La Transeuropéenne we Francji, jeden z Polskich kierowców stracił panowanie nad autem typu „Bus” marki Peugeot Box’er i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca podczas wypadku doznał złamania lewej kończyny górnej oraz niegroźnych potłuczeń. Podczas przesłuchania kierowcy i czynności na miejscu wypadku wyszło na jaw, że kierowca w chwili wypadku używał telefonu komórkowego marki Nokia. Śledztwo wskazuje na błąd kierowcy. Podczas rutynowej kontroli pozostałych dwóch Polskich busów, które były na miejscu wypadku – policjanci zastosowali zakaz jazdy jednemu z nich, gdyż auto nie było sprawne technicznie.

W godzinach od 11.00 do 12.00 nastąpił przeładunek dwóch busów.

Pierwsza informacja na naszym portalu 23.14

Jak udało się ustalić do wypadku doszło na drodze A89/E70/La Transeuropéenne we Francji, z informacji jakie do nas napływają wiemy, że na miejscu pracuje policja i straż pożarna. Feralny bus leciał w asyście innych busów, które są także na miejscu.

Aktualizacja 23.32

Jadący od Avinionu (18.00 załadunek) trzej kierowcy Polskich busów jechali w kierunku Nantes. Około godziny 22.30 na drodze A89/E70/La Transeuropéenne we Francji jeden z busików, który jechał na końcu kolumny zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. – Sytuacja jest troszeczkę napięta, bo mamy na plechach (załadunek – dodaje redakcja) około 860 kg według CMR. Tak naprawdę nie wiem co się stało. Załadowaliśmy się w firmie xxx około 18.00, Tomek nie mówił, że jest zmęczony. Trudno powiedzieć co się stało, bo rozmawiał z nami na radiu. Jechaliśmy około pięć i pół godziny. – relacjonuje w rozmowie z redakcją busiarz.

Kierowcą jest 22-latek, został przewieziony do szpitala. Wszystkie spedycje wiedzą o wypadku, trasa na tą chwilę jest zablokowana trwa wyciąganie Peguota Boxera z rowu oraz przeładunek na innego busika.

Według prawa prasowego (Dz.U.1984.5.24 – Ustawa z dnia 26 stycznia 1984 r. art 15) wszelkie dane zostały zmienione

Aktualizacja 12.08.2014r. godz. 00.14

22 latek, pochodzący z powiatu wołskiego (województwo dolnośląskie) najprawdopodobniej był zajęty czymś innym niż jazdą – taką informacje podała Francuzka policja. Dzisiaj około południa poznamy dokładną tezę wypadku naszego kierowcy. Udało nam się dowiedzieć od chłopaków na miejscu, że kierowca ma złamaną lewą rękę oraz stracił przytomność. Ruch w miejscu wypadku odbywa się już normalnie.

Aktualizacja 00.35

Pozostałe busy zostały ściągnięte na parking policyjny, gdzie w tym czasie jest sprawdzany stan techniczny pozostałych pojazdów oraz poddawani są kontroli kierowcy. Polski bus uczestniczący w wypadku został zabrany na lawetę. Jego przeładunek będzie możliwy dopiero w godzinach porannych.

Aktualizacja 00.54

Podczas kontroli pozostałych dwóch busów, które przewożą ten sam towar – jeden nie zostaje dopuszczony do dalszej jazdy. Przyczyną jest uszkodzona szyba przednia, brak żarówki lub jej spalenie (prawy tył – pozycja).

A my w oczekiwaniu na komunikat prasowy z miejsca wypadku, życzymy naszemu koledze szybkiego powrotu do zdrowia oraz kraju.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze