Wypadek w okolicach Ciborza. Zginął kierowca

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj (16 grudnia) na drodze powiatowej nr 1227F pomiędzy miejscowościami Skąpe – Cibórz. W wyniku odniesionych obrażeń zginął kierowca auta dostawczego.

1418928016_normal_foto– Kilka minut przed godziną siódmą rano, mężczyzna telefonicznie powiadomił dyżurnego stanowiska kierowania świebodzińskiej państwowej straży pożarnej o wypadku dostawczego auta, który rozbił się o przydrożne drzewo tuż przy miejscowości Cibórz – informuje zastępca komendanta powiatowego PSP w Świebodzinie bryg. Dariusz Paczesny.
Według relacji zgłaszającego w „dostawczaku” uwięziony został kierowca, z którym nie mógł nawiązać kontaktu. Na ratunek natychmiast wyjechały dwa zastępy z jednostki ratowniczo – gaśniczej i zespół ratownictwa medycznego ze Świebodzina oraz zastęp ochotniczej straży pożarnej z pobliskiego Skąpego.
Po przybyciu ratownicy stwierdzili, że na wąskim odcinku drogi kierujący Peugeotem Boxerem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz auta, przygnieciony deską rozdzielczą, bez oznak życia znajdował się kierowca.
– Z nadzieją podjęliśmy akcję ratowniczą. Przy użyciu hydraulicznych narzędzi ratowniczych usunęliśmy drzwi auta umożliwiając dotarcie lekarza. Niestety, na pomoc było za późno. Lekarz stwierdził zgon 32-letniego mężczyzny, który zginął na miejscu wskutek odniesionych obrażeń – informuje bryg. Paczesny.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych, prowadzonych przez policję i prokuratora, pomoc drogowa odholowała uszkodzony pojazd, a strażacy usunęli pozostałości powypadkowe. Ruch na drodze wstrzymano na 3 godziny.

źródło: okolicenajblizsze.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze