Wypłaty idą w górę! Kierowców nadal brakuje!

Od kilku dni szukam do swojej firmy kogoś na moje miejsce jako kierowca.

Sytuacja wydaje się być skomplikowana gdy patrząc na oferty pracy moich kolegów pracodawców którzy na kraju dają już stawki od 170 pln/dzień. Ku mojemu zdziwieniu i zaskoczeniu ostatnia oferta pracy za 200 PLN dniowki w Polsce to oferta, która jeszcze kilka miesięcy temu była przecież na Unii.

No tak… Teraz polecą hejty, że gdzie na kraju 200 PLN a zaskocze Was – Gdańska firma, która wykonuje usługi dla swoich stałych klientów poszukuje osoby, która będzie do dyspozycji 24/24. Kierowca ten przewozi korespondencję, dokumenty firmowe. Jest ubrany w garnitur i tak naprawdę nie wyróżnia się niczym od kierowcy busa plandeki, kontenera.

No więc wróćmy na ziemię i do kierowców tych „małych ciężarówek”. Kierowcy z miesiąca na miesiąc co raz więcej zarabiają. Stawki na kraju sięgnęły stawek UE. To oczywiście nie tylko sytuacja z naszego podwórka ale także na ostatnim spotkaniu Słowacji, Węgier pod Katowicami rozmawialiśmy właśnie o sytuacji płacowej w tych krajach.

Płace idą nie tylko u nas a wiemy że powodem jest brak kierowców z doświadczeniem w transporcie. Kierowcy którzy choć trochę czasu spędzili za kółkiem na Unii Europejskiej cenią swoje doświadczenie i większość wraca do kraju aby być z rodziną.

Jeszcze rok temu pracodawcy mieli problem aby zapłacić kierowcy na kraju 3000 złotych w obecnej chwili 3000 PLN otrzymuje kierowca, który dopiero zaczyna i stawia pierwsze kroki w transporcie drogowym. Ile zatem może zarobić kierowca z doświadczeniem? Śmiem twierdzić, że do 4000 PLN. Obecnie wiele film szanuje swoich kierowców którzy w firmie wykazują się starannością w pracy. Czy to czas kiedy, kierowca zarobi godnie?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.