Wzrasta stawka minimalna w Niemczech

Zgodnie z zapowiedziami rządu w przyszłym roku płaca minimalna w Niemczech wzrośnie. Parlament przyjął propozycję minister pracy Andrei Nahles, zgodnie z którą stawka została zwiększona z 8,50 EUR za godzinę do 8,84 EUR.

Tym samym licznie wypowiedzieli się kierowcy pracujący jako kierowcy zawodowi iż już w tej chwili rodzime niemieckie firmy płacą 12 EUR.

Niemieccy urzędnicy nadal prowadzą kontrole w Polskich firmach. Może brzmi to troszkę absurdalnie, bo niby jak Niemcy mogą kontrolować Polskich przedsiębiorców. A no mogą. Blisko w 30 firmach trwa kontrola dotyczącą płatności płacy minimalnej i dotyczy to w 90% firm które zatrudniają na umowę o pracę.

Tak się składa, że Niemcy chcą przeprowadzić jeszcze kilka akcji w tym roku aby wyłapać nielegalnie podróżujących po ich kraju. Kontrole mają się odbyć w trzech największych miastach do których przyjeżdża najwięcej transportów. W rozmowach prywatnych mówi się o Frankfurcie,  Hamburgu i Dortmundzie. Te informacje jednak Policja i służby mundurowe nie potwierdzają.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.