Zagłuszali fale – okradali Busy

Jak podaje Komenda Miejska Poznania policjanci z Nowe Miasta zatrzymali dwóch złodziei okradających busy. Ich metoda polegała na zakłócaniu sygnału z pilota samochodowego, przez co auta nie były zamykane. Korzystając z tego i nieobecności kierowcy ukradli min saszetki z pieniędzmi.

Kradzieże miały miejsce w Nowym Mieście, Śremie i Obornikach w dniu 7 lutego br. Wtedy też policjantom udało się zatrzymać sprawców.

Przestępcy upodobali sobie auta dostawcze zdając sobie sprawę, że często kierowcy, kurierzy przewożą gotówkę i wartościowe towary. Ukradli min 6 tys. zł i papierosy o wartości 13 tys. zł. Podejrzani to mieszkańcy Poznania w wieku 38 i 51 lat. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli u podejrzanych 5 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Za kradzieże grozi im teraz nawet 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy

Policjanci  z Kryminalnego przypominają i apelują by w samochodzie nie zostawiać drogich i wartościowych rzeczy, a po wyjściu z auta sprawdzić, czy jest zamknięte chwytając za klamkę. Pilot jak widać bezpieczny jest tylko przy telewizorze.

Źródło i zdjęcia: KMP Poznań.

Współpraca: Mateusz Urbaniak.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze