Zakazy ruchu z 27/28.02 w Hiszpanii. Także dla busów!!!

Ataki zimy w Hiszpanii /Spanish Military Emergency Unit / HANDOUT /PAP/EPA

Sytuacja pogodowa w wielu miejscach płata figle. Ciekawe jest to, że na terytorium Hiszpanii od 22 do 6 rano obowiązuje całkowity zakaz ruchu aut ciężarowych w tym także busów do 3,5 tony.

Policja już na granicy podczas kontroli informuje kierowców o planowanej śnieżycy. – Wracam właśnie z ES do FR i chłopaki na radio mówią, że ściągają ich na parking z powodu śnieżycy, która rzekomo ma przejść przez Hiszpanie w ciągu najbliższej doby. – relacjonuje nam jeden z kierowców.

Jak ustaliliśmy w ambasadzie może wystąpić taka możliwość ale to od policji i służb zależy kto pojedzie a kto zostanie na parkingu. Potwierdzone zostały informacje o możliwości czasowym zawieszeni transportu z/i do Hiszpanii.

Z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru zablokowano ponad 50 dróg w różnych regionach Hiszpanii. Najtrudniejsze warunki komunikacyjne panują w północnej i środkowej części kraju.

 Najwięcej nieprzejezdnych tras znajduje się w prowincjach Avila, Valladolid, Salamanka, Nawarra oraz Kantabria. Jak ujawniły władze hiszpańskiej obrony cywilnej, na jednej z zasypanych śniegiem dróg w prowincji Nawarra niezbędne było udzielenie pomocy ok. 1,4 tys. osobom. Zostały one przetransportowane do szkół oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych w regionie.

W środkowych prowincjach Hiszpanii utrzymują się niskie temperatury, oscylujące między minus 5 i minus 8 stopni Celsjusza.

 – czytamy w komunikacie ambasady

 

Wiemy, że podobna sytuacja jest w Portugalii ale nie mamy jak dotąd potwierdzenia od służb drogowych czy Policji. 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.