Elektryczny dostawczak w ofercie Ursusa

ursus-dostawczak-2

Dobrze znany każdemu producent ciągników rolniczych Ursus wchodzi na rynek ze swoim nowym, elektrycznym samochodem dostawczym.

Nie jest to pierwszy samochód elektryczny polskiego producenta. Firma już stworzyła autobus elektryczny, który dzielnie służy na lublińskich drogach.

16 września 2016 r w Lublinie został zaprezentowany lekki samochód dostawczy Ursus, spełniający warunki homologacji L7e. Znaczy to tyle, że jego masa całkowita nie przekroczy 600kg. Materiały wykorzystane do konstrukcji to lekkie materialy kompozytowe oraz aluminiowa rama. Początkowo pojazd będzie produkowany z napędem na tylne koła, jednak w planach jest rozwinięcie oferty o samochód z napędem 4×4. Nowy Ursus będzie dwuosobowy. Z założenia ma to być cichy samochód do wykonywania nocnych dostaw, tak aby nie generować nadmiernego hałasu, ma nadawać się również do współpracy z firmami komunalnymi.

– Chcemy zaoferować samochód, między innymi, firmom transportowym oraz służbom komunalnym w miastach i gminach. Dostawczy pojazd elektryczny o niskich kosztach eksploatacji, spełniający wymogi ograniczenia emisji CO2 może być optymalnym rozwiązaniem na potrzeby władz lokalnych – podkreśla prezes spółki.

Firma Ursus wraca do swoich początków, bowiem przed II WŚ produkowała motocykle dla Poczty Polskiej, autobusy i samochody wojskowe. Wkroczenie w segment miejski jest więc powrotem do korzeni.

 

ursus-dostawczak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze