Film z Na osi „Zawód Kierowca”. Fajnie czy nie?

Poprzez współpracę z edostawcze.pl i 40ton.net zwróciliśmy uwagę  na najnowszą „produkcję” Na Osi.  Jako Busiarze nie zwrócilibyśmy uwagi na ten filmik, ale Filip z 40ton „zachęcił” nas do obejrzenia, a firma  edostawcze.pl wypatrzyła w filmiku swoją siłownię :-).

Cóż to więc za ciekawy dokument? Tak jak napisał Filip po prostu reklama. Reklama związana z tym, że rynek transportu to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki w naszym kraju. MamyNa Osi - Zawód Kierowca już około 600 tys. kierowców zawodowych, a na już firmy potrzebują podobno kolejne 20 tys. Tu ważna uwaga. Statystyki określające liczbę kierowców zawodowych pomijają busiarzy. Ze względu na rozdrobnienie firm, często jednoosobowych działalności , GUS i inne instytucje nie „wyłapują” kierowców do 3,5 DMC jako kierowców zawodowych, a chyba trudno nie uznać busiarza za kierowcę zawodowego?

 

Wracając jednak do filmu i on nie wspomina o busiarzach. Kierowca zawodowy to kierowca „tira”. Ma mieć te kilka osi, dużą kabinę, serwis na telefon. Pomijając fakt, że praca kierowcy w tym filmie jest, delikatnie mówiąc, podkoloryzowana to w sumie warto zerknąć. Dlaczego? No chyba min po to by zastanowić się czy wystarcza nam bus czy może warto zrobić kat. C i przesiąść się na coś większego? Nie zawsze jest tak jak na naklejce spotykanej kiedyś na Fiatach 126p „Jak urosnę będę TIRem”. Jednak zawsze warto się zastanowić, która wersja powożenia nam bardziej odpowiada.

Zapraszamy na film i do komentowania :-).

A ha.. pewnym komentarzem do filmu i tego co to znaczy być busiarzem może być artykuł Joli „Z przemyśleń busiaraki”. Warto przeczytać :-).

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze