Busiarze.com.pl na dywaniku…

21 września i 10 października br.  w Warszawie odbyły się spotkania w Ministerstwie Spraw Zagranicznych z udziałem przedstawicieli przewoźników drogowych. W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey oraz p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. 

Wiceminister podkreślił na nim, że MIB jest zdeterminowane do podjęcia zdecydowanych działań mających na celu rozwiązanie problemu z Francji.

Poprosił przedsiębiorców transportowych o dokumentowanie przypadków dotyczących ataków na polskich kierowców i zapowiedział wyjazd przedstawicieli resortu do Calais. 

Nasz portal podjął współpracę z przedstawicielami przedsiębiorstw transportowych, które zostały poszkodowane w Calais. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem i będziemy na bieżąco przekazywać informacje dotyczących obietnic resortowych a także ich postępy.

Wszelkie informacje na temat zagrożeń przyjmujemy na adres: mateusz@busiarze.com.pl

W wyniku spotkania ustalono:

1. Utworzenie grupy roboczej w kraju z udziałem MIB, MSZ, GITD i przewoźników, której zadaniem byłoby podejmowanie interwencji w przypadku incydentów w transporcie drogowym za granicą (np. we Francji), zagrażających  życiu kierowców i bezpieczeństwu ładunków.

2. Podjęcie działań w celu organizacji spotkań z władzami państw  UE, w których zidentyfikowano powyższe zjawiska.

3. Potrzebę dokumentowania przypadków ataków na polskich kierowców  i  nieuzasadnionych zatrzymań pojazdów ciężarowych za granicą.

4. Zainicjowanie współpracy między MIB, GITD a MSZ w celu podejmowania działań na forum międzynarodowym,   zmierzających do wypracowania wspólnych rozwiązań na rzecz polskiego transportu drogowego.

5. Wzmocnienie funkcji oficera łącznikowego polskiej policji  we Francji i wypracowanie prostej ścieżki komunikacji w przypadku zgłaszania przez przedsiębiorców  incydentów z udziałem transportu drogowego. logo-png-300x134

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.