Aplikacja na smartfona do samochodu cz.1.

Wiem, że nie każdy ma smartfona. Góra jakieś 99% kierowców. To, że służy on dziś do dzwonienia tylko czasami, a często jest po prostu czasoumilaczem lub narzędziem od latarki czy budzika po navi.

Cz 1 cyklu- HUD

Postanowiliśmy więc trochę poszperać w aplikacjach i wynaleźć takie, które może nie każdy jeszcze zna, a może chętnie spróbuje. Na pierwszy ogień HUD. Czyli z angielskiego Head Up Display, a mówiąc wprost, wyświetlanie informacji przed oczyma kierowcy. Przyszło to do nas z samolotów. Tam potrzeba jeszcze więcej refleksu, no bo i prędkość większa. Z drugiej strony myśliwcowi nie wyskoczy np. sarna z rowu… więc w sumie to nie wiem czy w samochodzie nie przyda się bardziej. Niestety technologia nie jest jeszcze najtańsza, a może marketingowcy od aut stwierdzili, że się nie sprzeda i w samochodach praktycznie tego nie ma. No ok.. jest namiastka w Peugocie 3008 i w lepszych Bemakach też. Na razie jednak BMW nie produkuje busów więc co?

digiHUD w kolorze czerwonym aplikacja do samochodu     HUD samochodowy z komórki

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.

No właśnie. Wystarczy mieć smartfona i skorzystać z praw fizyki. Możemy np. ściągnąć sobie aplikację DigiHUD. Co ważne darmowa i nie zajmuje zbyt dużo pamięci. Aplikacja to poprzez GPS z telefony określa naszą prędkość chwilową, maksymalną i średnią. Na wyświetlaczu komórki mamy też czas i co ważne – wskaźnik baterii z komórki. Tylko gdzie tu HUD. To proste. Włączamy w aplikacji opcję HUD, kładziemy telefon na desce przed przednią szybą i mamy dzięki fizyce i odbiciu światła wrażenie wyświetlacza HUD. W sumie takie bajer, ale świeci fajnie (fakt, że w słońcu nie 🙁 ). Pewnie nie każdemu przypadnie do gustu, ale trochę frajdy daje. Czego jak czego dobrego samopoczucia w trasie nigdy za dużo.

HUD na szybie samochodu

To pierwsza, tak na szybko namierzona aplikacja. Będziemy dla Was szperać dalej. Liczymy też na podpowiedzi.

 

Redakcja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.