Busiarze „gwiazdami” ZDF.

Niemiecka telewizja ZDF postanowiła zająć się problemem Busiarzy na niemieckich autostradach. Oczywiście jak ktoś kto się nie zna na wszystkim, czyli niczym, zwraca uwagę na to co najbardziej widoczne… czyli wypadki. Sens reportażu jest taki, że przez przepracowanie zw. z płaceniem od kilometra, Busiarze powodują najwięcej wypadków. No cóż. Wiemy, że praca na busie to nie siedzenie za biurkiem i wszytko się może zdarzyć. Gdyby jednak przyjrzeć się choćby komentarzom pod filmem widać, że teza choć po części słuszna jest tylko półprawdą.

Nawet niemieccy kierowcy zawodowi zwracają uwagę, że dużo bardziej agresywnie i niebezpiecznie jeżdżą po niemieckich autostradach kierowcy aut premium. Da się też zauważyć zrozumienie skąd tyle polskich busów na drogach. Jeden z komentujących zwraca redakcji ZDF uwagę, że gdyby nie wschodnioeuropejskie busy to nie dałoby się tak szybko i tanio kupić wszytko na eBay’u. Mile nas zaskoczył dużo mniejszy niż np.  w Polsce hejt w komentarzach.

Czyli nie jest tak, źle jak to lubią media pokazać… co nie znaczy, że nie uważajcie na siebie. Dla ciekawych filmik poniżej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze