Kamera samochodowa Navitel MSR500

Busiarze.com.pl mają zaszczyt zaprosić Was wszystkich do testu – kolejnego już zresztą –  kamery samochodowowej firmy Navitel. Jak się sprawuję to urządzenie w praktyce w pełnym słońcu i nocy? Zapraszamy do testu… 

I. Zawartość oraz prezentacja urządzenia

W zestawie wraz z wideorejestratorem znajdziemy: uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową, kabel USB, podręcznik użytkownika, kartę gwarancyjną, ściereczkę z mikrofibry, a także licencję nawigacyjną oraz roczną licencję na mapę Europy do smartfona czy tabletu.

Wideorejestator Navitel MSR500 posiada ekran o przekątnej aż 2,7″, wyświetlający obraz w rozdzielczości maksymalnej 1920 x 1080 FullHD. Ponieważ nie jest on dotykowy urządzenie obsługujemy za pomocą przycisków umieszczonych na boku urządzenia. Oprócz nich na obudowie urządzenia znajdziemy slot na kartę pamięci microSD (do 64GB) oraz złącze mini USB.

 

Przyznam szczerze,  że obsługa menu w tego urządzenia jest trochę skomplikowana (na początku, bo później idzie z górki). Aby poruszać się po menu musimy użyć aż pięciu przycisków – cztery na bocznej obudowie, jeden natomiast na górze (włącznik/wyłącznik).

Po wejściu do ustawień znajdziemy tam m.in: tryb filmowy (czułość ISO, balans bieli, ekspozycja), przechowywanie zdjęć (wielkość zdjęć, jakość zdjęć, kontrast, nasycenie, ostrość), narzędzia multimedialne, oraz ustawienia ogólne (język, tryb parkingowy, czujnik ruchu, ustawienie daty/zegara).

 

II. Jakość nagrywania 

Wideorejestrator NAVITEL MSR500 nagrywa w rozdzielczości  1920×1080, czyli FullHD, przy 30 klatkach na sekundę i wykorzystuje jeden z najlepszych formatów kompresji wideo – H.264.

Za cenę 239 zł  nie spodziewałem się cudów, ale muszę przyznać że wideorejestrator zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Jakość nagrań w dzień, jest bardzo dobra. Zresztą żeby nie być gołosłowny, zobaczcie sami:

Nagranie w dzień:

 

Nagranie w nocy w terenie zabudowanym:

Urządzenie zostało przetestowane w nocy na dwóch trasach. Pierwsza trasa to miasto – teren zabudowany, mocno oświetlony druga to obrzeża miasta, teren nieoświetlony.

O ile w mieście urządzenie radzi sobie dobrze, to w terenie jest nieco gorzej.  Poniżej filmy z przejazdu.

Nagranie w nocy w terenie niezabudowanym:

III. Funkcje 

Dostępne funkcję  nie różnią się zbytnio od tego co możemy spotkać w urządzeniach innych producentów.

Wideorejestrator został wyposażony w kilka dodatkowych funkcji:

–  G-sensor – Jeżeli pojazd zostanie uderzony, rejestrator automatycznie zablokuje nagranie.

– Tryb parkingowy – W przypadku wykrycia drgań kiedy urządzenie jest wyłączone, włączy się ono automatycznie i rozpocznie nagrywanie. Plik zostanie zabezpieczony (zablokowany). Jeśli przez ponad minutę nic się nie dzieje, urządzenie wyłączy się.

–  Aparat – Zdjęcia wykonywane są w maksymalnej  rozdzielczości 12 Mpix, w formacie .jpg

IV. Podsumowanie 

Navitel MSR500 to mały i bardzo fajny wideorejestrator z niższej półki cenowej. W cenie 239 zł otrzymujemy również dodatkową licencję na nawigację. Największym autem tego urządzenia jak za tą cenę jest obsługa 64GB karty pamięci, oraz jakość nagrań w dzień oraz w nocy (w oświetlonym miejscu).

 

V. Galeria 

Navitel MSR500

239,00
Navitel MSR500
92

Jakość wykonania

10/10

    Łatwość montażu

    10/10

      Bateria

      8/10

        Szybkość działania

        10/10

          Jakość nagrywania

          8/10

            Pros

            • Zawartość pudełka
            • Jakość wykonania
            • Mały rozmiar
            • Jakość nagrywania w dzień
            • Dwa uchwyty w zestawie

            Cons

            • Obsługa menu
            • Jakość nagrywania w nocy
            • Mały kąt widzenia
            Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

            Komentarze do artykułu

            Komentarze