[TEST] Navitel E100 – niezawodna nawigacja

Dzisiaj wspólnie z firmą Navitel Polska chcielibyśmy przedstawić i zaprezentować nawigację samochodową Navitel E100 wraz z dożywotnią aktualizację za którą zapłacimy nie więcej jak 210 – 250 zł. Czy warto ją kupić? Zapraszamy do testu…

Navitel E100, bo o niej mowa trafił do naszej redakcji pod koniec października i został poddany na różnym poziomie testom.

Na wstępie dodam, że “sprawdzanie” urządzenia odbyło się dwukrotnie na trasach krótkiego i dalekiego zasięgu.

Opis produktu

Urządzenie Navitel E100 to nawigacja samochodowa GPS dostępna w markowych sklepach już od 210 zł! Zielono – Białe opakowanie przykuwa uwagę kupującego pomimo, że nie uświadczymy na nim języka polskiego to już po pierwszym otwarciu mamy dostęp do instrukcji obsługi w języku polskim.

Zalety:

masywne opakowanie, bardzo dobrze zabezpieczone podzespoły urządzenia w opakowaniu, kolory na opakowaniu przyciągają uwagę.

Wady:

Opakowanie opisane w języku angielskim, brak plomby potwierdzającej otwarcia.

Charakterystyka
Urządzenie Navitel E100 jest bardzo dobrze wykonane.  Nie wyślizguje się potencjalnemu użytkownikowi z rąk. Bardzo mocno trzyma się uchwyt mocujący do szyby. Niestety dla nas wadą bardzo dużą jest miejsce gdzie znajduje się rysik. Jednak z całą odpowiedzialnością stwierdzam,  że urządzenie na tym etapie jest godne polecenia ale  przed nami jeszcze faza testowa w terenie.

Zalety:

Duży wyświetlacz, dobrze widoczne komunikaty, wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości.

Wady:

Bateria – ładowanie 3h (od zera do stu procent),  jazda bez ładowarki (3,5 – 4h)

Mapy:

Mapy w nawigacji satelitarnej  Navitel E100 to Polska, Białoruś, Litwa, Łotwa. Niemiłe zaskoczenie spotkało nas podczas pierwszej jazdy. Nigdzie na opakowaniu producent nie zaznaczył, że przed użyciem należy aktywować/aktualizować mapy.

Aktualizacja jest prosta i dodajemy do niej instrukcje. (Aktualizacja map)

Po zaktualizowaniu map możemy cieszyć się bardzo dobrym rozwiązaniem i zapewne pomysłem. Nawigacja satelitarna Navitel E100 dokładnie podaję punkty. Warto też dodać, że ma skuteczny sygnał GPS. Dlaczego?! Urządzenie podczas “testu otwarcia” znajdowało sygnał w domu jednorodzinnym co bardzo rzadko się zdarza nawigacją GPS.

Test samochodowy Łańcut – Zakopane

Trasa tą rozpoczęliśmy kilka minut po 16.00,  gdyż jak to z kobietami bywa ciężko się im “wybrać”. Oczywiście jak zakopane1wspomniałem wcześniej nasz  wyjazd do Zakopanego odbył się bez aktualizacji mapy. Dlaczego? Dlatego, że jestem kierowcą a kupując ten produkt miałem nadzieję iż na półce sklepowej mamy pełną i wartościową nawigację. Ale chwila, chwila…

Pomimo braku aktualizacji nawigacja ta szybko zmieniła trasę tak by dojazd do punktu docelowego był jak najszybszy.zakopane3

Komunikaty podawane w nawigacji są głośne, w aucie oprócz testera byli jeszcze znajomi – rozmowa nie przeszkadzała by nie usłyszeć podanego komunikatu. Szybkie i zaawansowane wyszukiwanie punktu, możliwość korzystania przez transmiter FM to tylko kilka losowych funkcji.

Najfajniejszy punktem tej nawigacji i mówię tu o naszych kierowcach krajowych tzw. Busiarzy – jest możliwość ustawienia wagi pojazdu, wysokości i szerokości.  Śmiem i odważę się stwierdzić iż nawigacja ta jest lepsza od potencjalnej AutoMapy czy też używaną przez kierowców zawodowych – IGO, tylko w tym wypadku Navitel daje nam możliwość korzystania z legalnych map.

Test samochodowy Łańcut – Rzeszów – Łańcut

Tu już mieliśmy zaktualizowane urządzenie. Trasa krótka mająca na celu sprawdzenia brakującego odcinka A4 Łańcut – Rzeszów i zachowania się podczas zjazdów niekontrolowanych.

Może wyjaśnię o co chodzi ze zjazdem niekontrolowanym. Czasem zdarza się nam kierowcą iż nawigacja z różnych powodów nam się wyłączy a może nawet zrestartuje. Oczywiście w naszym wypadku przyjechaliśmy z nawigacją blisko 500 km i nie mieliśmy błędu ale chciałem to sprawdzić.

Podczas jazdy ulicami Rzeszowa wyłączam ją poprzez przycisk OFF – przejeżdżając pięć minut drogi dalej urządzenie to włączamy na nowo. I o dziwo nasze urządzenie szybko a wręcz bardzo szybko się odnajduje.

Podsumowanie testu Navitel E100

Test nawigacji Navitel E100 trwał 16 dni i przejechał podczas testu 482 kilometry. Nawigacja była narażona na różne warunki pogodowe, podczas trybu pieszego wyszła z nami nawet na Morskie Oko. dscn9737

Nasza nowa nawigacja – może śmiało konkurować z popularnym IGO a śmiem stwierdzić, że kierowcy krajowi powinni kupić sobie owe urządzenie gdyż jest bardziej czytelniejsze jeśli chodzi o adresy i bardziej dokładniej wyznacza miejsca docelowe.

Świetny prezent na zbliżające się Mikołajki a my jeszcze dzisiaj w konkursie na Fanpage’u oddamy komuś tą nawigację.

Polecamy tą nawigację wszystkim kierowcą zawodowym jak też naszej żonie, dziewczynie – naprawdę cena i urządzenie Navitel E100 jest na wysokim poziomie i prześciga AutoMape czy popularną IGO.

A na koniec krótki filmik z przejazdu oraz galeria zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ: 

Navitel E100

Cena: 229,00
Navitel E100
94.6

Jakość wykonania

10/10

  Łatwość montażu

  10/10

   Bateria

   9/10

    Szybkość działania

    9/10

     Jakość/ cena

     10/10

      Pros

      • Duży wyświetlacz
      • Niska cena
      • Dobrze widoczne komunikaty
      • Transmiter FM
      • Dobre oprogramowanie do aktualizacji map

      Cons

      • Mała pojemność baterii
      • Brak plomby potwierdzającej otwarcia
      • Umiejscowienie rysika
      Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

      Komentarze do artykułu

      Komentarze

      O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
      Redaktor portalu.

      4 Komentarze

      1. Jak dla mnie urzadzenie całkowicie bezużyteczne,powód brak kodów pocztowych, noo czyba że się myle i nie potrafię ogarnąc prostego menu jeżeli tak to proszę oświećcie mnie

       • Chyba nie o tym samym urządzeniu mówimy. Urządzenie jest dokładniejsze niż standardowa IGO, lepsze oznakowania budynków i ulic. A co do menu to naprawdę mówisz już albo o innym urządzeniu albo nie wiem o co chodzi 🙂

      2. Ja nie mówię o dokładności, oznakowaniu ulic czy budynków.W nawigacji po prostu nie ma opcji wprowadz kod pocztowy.W Polsce mamy ponad sto miejsowości np. Nowa Wieś.oprócz nazwy miejscowości muszę jeszcze znać województwo,powiat czy aglomeracje mojej Nowej Wsi

       • Czy posiada Pan urządzenie Navitel E100?

        W Menu Głównym należy przejść do sekcji Znajdź, następnie Adres, i w drugim rzędzie widnieje opcja Wybierz miasto/kod pocztowy. Wystarczy po prostu dokładniej przyjrzeć się ustawieniom.

      1 Trackback / Pingback

      1. [KONKURS] Nawigacja Navitel E100 wędruje do… – Busiarze.com.pl – Szybki Transport

      Komentowanie jest wyłączone.