34 ambulanse dla łódzkiego Pogotowia zbudowane na bazie Ducato

160422_FP_Ducato_pogotowie_01

Inwestycje Medyczne Łódzkiego wyłoniły, jako najkorzystniejszą, ofertę AMZ-KUTNO na dostarczenie nowych karetek na bazie samochodu marki Fiat Professional. Bazą karetek został Fiat Ducato furgon z silnikiem Diesla 3.0 Multijet o mocy 180KM.

Spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego (spółka marszałkowska) w drodze ogłoszonego przetargu nieograniczonego wybrała ofertę producenta pojazdów specjalistycznych AMZ-KUTNO na dostawę nowych ambulansów dla łódzkich oraz piotrkowskich ratowników medycznych.
Karetki zostały zbudowane na bazie samochodu Fiat Professional – nowego Fiata Ducato w wersji Furgon (L2H2-rozstaw osi 3450 mm) z wysokoprężną jednostką napędową MultiJet osiągającą moc 180KM. Jako karetka Fiat Ducato otrzymał specjalistyczne wyposażenie. Są to m.in. specjalne nosze o wysokiej wytrzymałości (waga pacjenta do 230 kg) i krzesła kardiologiczne z gąsienicowym systemem płozowym do transportu chorych po schodach.
14 spośród 34 karetek dla WSRM w Łodzi zostały już przekazane pod koniec marca, reszta ambulansów jest już w dyspozycji Pogotowia, a ich uroczyste przekazanie nastąpiło 20 kwietnia br. Jest to największy do tej pory jednorazowy zakup tego typu pojazdów w Polsce.
Fiat Ducato, od 9 lat jest najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym w Polsce i cieszy się niesłabnącą popularnością.  W 2015 roku model ten z liczbą 8 159 (+16,8%) zarejestrowanych sztuk zdominował rynek lekkich samochodów dostawczych.

Źródło zdjęcia: Fiat Professional

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze