Kierowcy „dostaną” 50 mln- czyli prezent na A1 w wakacje

Prawdopodobni prezent „dostanie” każdy kierowca przejeżdżający w weekend A1 na trasie Toruń- Gdańsk. „Oni” dostaną, a zapłaci Pan.. Pani… Ci Państwo :-).

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, po akceptacji przez rząd, powtórzony zostanie zeszłoroczny Prezent Tuska. Czyli w przypadku wzmożonego ruchu na A1 szlabany zostaną podniesione i nie zapłacimy za przejazd. Dotyczyć to będzie weekendów w wakacje czyli od dziś 26-28 czerwca po 28-30 sierpnia 2015 roku w godzinach 16:00-22:30 w piątki i 7:00-22:30 w soboty i niedziele. Dla tych co podobnie jak ja uważają, że nad polskie morze jedzie się bezpiecznie i szybko tylko w nocy ważną informacją jest to, że jeśli wjedziemy na autostradę przed 22:29 i wyjadą przed 23:59 nie zostanie pobrana opłata.

jedź na wakacje autostradą A1

Przewidywany koszt tej operacji to nawet 50 mln zł. Zostanie w ten sposób uszczuplony budżet Krajowego funduszu Drogowego. Zrekompensuje to dopłata z rezerwy ogólnej Rady Ministrów. Mówiąc wprost z naszych podatków zapłacimy za nieudolny system poboru opłat. Sam skorzystałem w zeszłym roku z tej „promocji” i powinienem być wdzięczny Rządowi za zaoszczędzenie mi nerwów i czasu na bramkach. W tym roku jadę na południe A4. Tam dla równowagi na wakacje załatwiono zwężenie, na którym niedawno wydarzył się tragiczny wypadek z udziałem min. ciężarówki i Polskiego Bus’a. No cóż. dlatego jadę o 5ej.

Szerokiej i bezpiecznej drogi na wakacje i nie tylko.

Pełny tekst komunikatu Ministerstwa Infrastruktury i rozwoju z dnia 24.06.15  – Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze