Nowy VW T1?

Powszechnie wiadomo, że VW pracuje już od dłuższego czasu nad duchowym następcą VW T1. Ostatnio światło dzienne ujrzał VW BUDD-e nawiązujący do starego VW Ogórka, w 2011 z kolei koncern pokazał koncept Bulli Concept. Widać, że Volkswagen cały czas bada rynek na takie auto, ale ostateczna forma takiego auta nie jest jeszcze szerzej znana. Możemy za to przyjrzeć się najnowszej propozycji jaka pojawiła się w internecie – czyli wizualizacją autorstwa Davida Obendorfero konceptu o nazwie T1 Revival.

volkswagen-t1-revival-concept-a-tribute-to-ben-pon-desigboom-03-818x490 volkswagen-t1-revival-concept-a-tribute-to-ben-pon-desigboom-04-818x442 volkswagen-t1-revival-concept-car-by-david-obendorfer2 z19631689Q,Volkswagen-T1-Revival-Concept z19631693Q,Volkswagen-T1-Revival-Concept

Niewątpliwie takie auto byłoby dobrym remedium na ocieplenie wizerunku tej marki po ostatnich „zawirowaniach” na tym polu – a już zwłaszcza na rynku amerykańskim, bardzo ważnym dla każdego producenta. Diesle od VW są już tam właściwie skazane za wyginięcie, ale pierwszy VW Transporter budzi tylko pozytywne skojarzenia. Pytanie tylko czy w dobie tych, nie ukrywajmy sporych kłopotów, znajdą się pieniądze na takie auto?

Jak dla mnie najładniejszym konceptem VW nawiązującym do starego „Ogórka” był koncept VW z 2001 roku. Pomimo 15 lat na karku dalej wygląda dużo lepiej od tych sporo nowszych propozycji.

18n5djy8ovkzsjpg

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze