[Aktualizacja] Busiarz na podwójnym gazie

Damian kontakt@lca.pl

Damian kontakt@lca.plW dniu dzisiejszym tj. 26 października 2016r. kierowca Renault Master zatrzymuje się na barierkach, które oddzielają A4 w miejscowości Krzywa – 63 km. Świadkowie zdarzenia informują policję o zasłabnięciu kierowcy.

Po przybyciu patrolu autostradowego wraz z policją okazuje się że kierowca wcale nie zasłabł.

W rozmowie telefonicznej z oficerem prasowym KWP w Wrocławiu Panem nadkom. Krzysztof Zaporowskim dowiadujemy się, że kierowca miał 0,3 promila i był po spożyciu alkoholu. – Do zdarzenia doszło o godzinie 15:20 na 63 kilometrze autostrady A4 w miejscowości Krzywa powiat legnicki. Kierowca busa marki Renault Master uderzył w bariery energochłonne pustym autem ciężarowym. Podczas rutynowej kontroli okazało się, że nie ma on przy sobie prawa jazdy. 

Nadkomisarz Zaporowski nie potwierdził nam informacji portalu moto.lca.pl jakoby kierowca miał zatrzymane prawo jazdy wcześniej na terenie Francji. –Policjanci chcieli zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy. Niestety, nie mogli tego uczynić, ponieważ okazało się, że zatrzymała je niedawno francuska policja. – cytując portal moto.lca.pl

Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowca może zostać skazany do 3 lat, ponieważ wykonywał on zawód kierowcy zawodowego kierując pojazdem ciężarowym.  Jeśli natomiast okaże się, że stracił prawo jazdy za podobne przewinienie, kara może zostać zwiększona do pięciu lat.

13:00 Nowe wątki w sprawie! 

– Kierowcą był 38-letni mężczyzna, któremu zabrano prawo jazdy na terenie Francji – mówi w rozmowie telefonicznej z portalem busiarze.com.pl Oficer prasowy asp.szt. Robert Lemański z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i dodaje – kierowca w pierwszym badaniu miał 0,17 mg (0,34 promila) a w drugim 0,15 mg (0,30 promila) czyli tzw. tendencja siatkowa co oznacza że był po spożyciu alkoholu i mieścił się w zakresie wykroczenia. Został on zwolniony do domu a auto zabezpieczone. 

Policjanci na miejscu ustalili także, iż kierowca nie posiadał prawa jazdy gdyż na terenie Francji zostały one zatrzymane.

Jak ustalił portal busiarze.com.pl 38-letni mężczyzna stracił prawo jazdy w miniony weekend za prowadzenie po alkoholu. We Francji kierowca może otrzymać za to przestępstwo mandat w wysokości do 2000 euro oraz 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W Polsce niestety bezmyślność w/w kierowcy jest wyceniana na karę pozbawieniem wolności do 5 lat!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.