Otwarcie II odcinka trasy N-S w Rudzie Śląskiej

1218171.informacja

5 sierpnia do użytku dla kierowców został oddany drugi odcinek drogi łączącej Drogowa Trasę Średnicową z autostradą A4. Trasa ta łączy ulicę 1 Maja z ulicą Bukową, zjazd realizowanyjest z pomocą dwupoziomowego węzła i prowadzi do ulicy ks. Niedzieli (dzielnica Bielszowice).

Odbiór drogi nastąpił 10 miesięcy przez planowanym terminem zakończenia. Wpływ na tak szybką realizację miała bardzo łagodna zima, przez co wykonawca mógł pracować dłużej.

Planowany odbiór drogi miał nastąpić dopiero w 2017 r.

Oddaniu drogi towarzyszyły atrakcje dla mieszkańców, m.in. przejazd trasą na rolkach i rowerach, pokazy Teatru Ognia Nam-Tara, którego inspiracją był śląski przemysł. Samochody zostały dopuszczone do ruchu około godziny 23:30

Miasto w planach ma dalszą rozbudowę trasy N-S, przetarg na budowę III odcinka został ogłoszony w czerwcu br., zakończenie budowy przewidywane jest na 2018r. Mamy jednak nadzieję, że i w tym przypadku dostaniemy miłą niespodziankę w postaci wcześniejszego terminu realizacji. Prace projektowe nad ostatnią, IV częścią, mają potrwać jeszcze do końca sierpnia br.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze