Stawki dla kierowców nadal w dół…

Nadal pracodawcy obniżają stawki dla kierowców małych ciężarówek  – przechodząc z tzw. „dniówek” na kilometr. Stawka za tak zwaną dniówkę spada na przysłowiowy „łeb na szyję”. Problem pracodawców z otrzymaniem dokumentów A1 dla obywateli Ukrainy nie jest odczuwalny chyba tak aż bardzo jak można by się było wydawać.

Stawki frachtów jak widać przenoszą się bardzo szybko na pieniądze w portfelach kierowców międzynarodowych do 3,5 tony. Kierowca małej ciężarówki może liczyć obecnie na 0,25 – 0,27 gr z kilometra, natomiast Ci co jeżdżą na działalności mogą liczyć na 0,30 – 0,33 gr/km.

Ci co zostali jeszcze na „dniówkach” mogą liczy jeszcze na mniej więcej 150 – 170 PLN. Kierowca z doświadczeniem zarabia obecnie od 180 – 200 PLN!

Do bardzo duży spadek w porównaniu z trzecim kwartałem roku ubiegłego kiedy to mogli kierowcy liczyć na stawkę dzienną powyżej 200 PLN – dzień.

Firmy krajowe, które mają renomę obecnie oferują kierowcom za pracę od poniedziałku do soboty (14:00) wyceniają czas pracy kierowców na kwotę 3400 PLN, natomiast za dyspozycję od pon – pt około 3000 PLN. Stawki są stałe i od pewnego czasu trzymają się tej samej wysokości.

Z badania IBRIS wynika, że to właśnie wysokie wynagrodzenie najczęściej było głównym powodem podjęcia pracy w tym zawodzie. Inne argumenty, które przeważyły to: możliwość zwiedzenia świata, stabilność pracy i niezależność. Dla prawie 20 proc. ankietowanych, praca kierowcy była spełnieniem marzeń. Badanie IBRIS zostało przeprowadzone na zlecenie organizatorów akcji „Profesjonalni kierowcy”.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.