12 tonowy bus w Wrocławiu. Głupota nie zna granic!!!!

24 stycznia 2018 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili kontrole ukierunkowane na eliminowanie z ruchu przeładowanych pojazdów poruszających się po drogach Wrocławia o dmc do 3.5 t.

Działania miały na celu przeciwdziałanie patologiom związanym z przewozami ładunków o nadmiernym ciężarze pojazdami o dmc do 3.5 t oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdów.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu poruszając się nieoznakowanym radiowozem ok. godziny 12:00 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy o dmc do 3.5 tony.

Pojazd poddany został ważeniu przy użyciu wag samochodowych. Wyniki były zatrważające. Rzeczywista masa pojazdu wyniosła aż 11.75 t, biorąc pod uwagę, że pojazd miał w dowodzie rejestracyjnym określoną masę całkowitą – 3.5 tony, a dopuszczalną ładowność – 390 kg.

Jak się później okazało pojazdem przewożono ładunek gliceryny farmaceutycznej.

 

 

W efekcie przeprowadzonych działań skontrolowano łącznie 21 pojazdów, z czego 11 okazało się przeładowanych, w związku z tym wystawiono 11 mandatów karnych za przekroczenie dmc. Ponadto wystawiono 10 mandatów karnych za inne naruszenia przepisów kodeksu drogowego. Zatrzymano łącznie 4 dowody rejestracyjne z uwagi na stwierdzone usterki stanu technicznego zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 1 pojazd w ogóle nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Więcej przeczytasz na ITD

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze

O Mateusz Urbaniak 201 artykułów
Redaktor portalu.