25 lipca- imieniny Krzysztofa i…

Zwyczajowo 25 lipca obchodzimy imieniny Krzysztofa. Nie zapomnijcie złożyć życzeń. Jest też w naszej tradycji dzień Św. Krzysztofa, który jak wiadomo jest patronem kierowców. Stąd min. w naszym kalendarzy wyróżniliśmy dzisiaj jako Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Wielu z nas ma gdzieś na desce, proporczyku, naklejce wizerunek Św. Krzysztofa. Super. Warto pamiętać o tym, że jest się do kogo zwrócić jak np. zgubimy drogę. No może lepiej wtedy do Św. Antoniego – tego od rzeczy zagubionych :-). Pamiętajmy jednak, że żaden amulet nie pomoże jak nie będziemy sami dbali o bezpieczeństwo swoje i kolegów na drodze.

Można by się tu zacząć rozwodzić, jak jechać bezpiecznie gdy spedycja goni w trzeci kurs bez odpoczynku, lub ładunek ma być za 4 godziny 500 km dalej. Fakt. Nie chcemy tu nikogo pouczać bo sami czasami robimy 12 i więcej godzin za kółkiem, ale wierzymy, ze każdy swój rozum ma i wie na ile może sobie pozwolić. Że po prostu czasami trzeba zjechać i kimnąć się choćby 25 min (podobno tyle trwa idealna wg naukowców drzemka). Że 5 kawa i 3 redbull już nie działa i choć często Busiarze to młodzi goście, to nieprawda, że człowiek wszytko zniesie..

Wracając do Św. Krzysztof, jak to mówią niektórzy, może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi i może warto sprawdzić czy w parafii koło Was akurat nie ma mszy zw. z dzisiejszym patronem i proboszcz przy okazji nie święci samochodów ;-).

 

Uważajcie na siebie. Życzymy jak pilotom. Tyle załadunków ile rozładunków :-).

Redakcja.

 

Zdjęcia ze strony swietymarek.com oraz bierun.naszemiasto.pl

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Komentarze do artykułu

Komentarze